Nové platové tabulky od ledna 2018!

Od ledna 2018 se zvyšují platy zdravotnických pracovníkům (tedy sestrám vč. praktických sester, ošetřovatelům i sanitářům apod.) o 10 %.  Platy ve veřejné sféře se zvýšily už od 1. 11.2017 (např. u sociálního pracovníka, pracovníka v sociálních službách). Níže je platová tabulka pro zdravotnické pracovníky platná od ledna 2018.

Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info

Zdroj: osz.cmkos.cz a MPSV.cz

Platové třídy naleznete ZDE. Co se týče mzdy, rozhodne úhradová vyhláška, nicméně odbory se snaží, aby i v ní bylo na 10% navýšení.


Komentářů: 5

  1. A co pokojske,kdy se nám zvednou platy!!!!???? Za osum hrubeho ani na jidlo nezbyde když se zaplatí najem a inkaso,horší než za totáče

  2. Nebylo by snad konečne zapotřebí se taky zabívat aj odpracovanýma letama?Tyto tabulky jsou nastavené nekolik desítek let jenom do navýšení po 32 letech praxe,kdy se odcházelo do dúchodu kolem 56 roku života a ne jako dnes pomaly 63.Když si pomyslím,že ročníky 1970 pudou do dúchodu v 65-66 letech což znamená,že posledních zhruba 15 let nebudoy mít žádné navýšení.Nejenom že nemají nárok na žádné odměny,ale v mnoha nemocnicích ani na osobní ohodnocení,motivační a pod. a kvúli nedostatku pomocního personálu nuceni delat jejich práci.Kdyby byli zpravedlivě ohodnoceni všichni zaměstnanci ,bylo by dostatek zamestnancú v každé sféře.Lékař než nastoupí do práce s čerstvým diplomem,má už přidelené osobní ohodnocení,ale ani jedna sestra nemá ani po 20 letech praxe osobní žádné.

    1. To máte pravdu,nad 32 let není nic,jen práce.Ve zdravotnictví pracuji od roku 1983 a nemenila bych.Má práce je můj koníček.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!