Nové platové tabulky od ledna 2018!

Od ledna 2018 se zvyšují platy zdravotnických pracovníkům (tedy sestrám vč. praktických sester, ošetřovatelům i sanitářům apod.) o 10 %.  Platy ve veřejné sféře se zvýšily už od 1. 11.2017 (např. u sociálního pracovníka, pracovníka v sociálních službách). Níže je platová tabulka pro zdravotnické pracovníky platná od ledna 2018.

Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info

Zdroj: osz.cmkos.cz a MPSV.cz

Platové třídy od ledna 2018 naleznete ZDE. Co se týče mzdy, rozhodne úhradová vyhláška, nicméně odbory se snaží, aby i v ní bylo na 10% navýšení.


Komentářů: 22

 1. A co pokojske,kdy se nám zvednou platy!!!!???? Za osum hrubeho ani na jidlo nezbyde když se zaplatí najem a inkaso,horší než za totáče

 2. Nebylo by snad konečne zapotřebí se taky zabívat aj odpracovanýma letama?Tyto tabulky jsou nastavené nekolik desítek let jenom do navýšení po 32 letech praxe,kdy se odcházelo do dúchodu kolem 56 roku života a ne jako dnes pomaly 63.Když si pomyslím,že ročníky 1970 pudou do dúchodu v 65-66 letech což znamená,že posledních zhruba 15 let nebudoy mít žádné navýšení.Nejenom že nemají nárok na žádné odměny,ale v mnoha nemocnicích ani na osobní ohodnocení,motivační a pod. a kvúli nedostatku pomocního personálu nuceni delat jejich práci.Kdyby byli zpravedlivě ohodnoceni všichni zaměstnanci ,bylo by dostatek zamestnancú v každé sféře.Lékař než nastoupí do práce s čerstvým diplomem,má už přidelené osobní ohodnocení,ale ani jedna sestra nemá ani po 20 letech praxe osobní žádné.

  1. To máte pravdu,nad 32 let není nic,jen práce.Ve zdravotnictví pracuji od roku 1983 a nemenila bych.Má práce je můj koníček.

  2. Přesně tak! Po dosažení praxe 32 let není platový postup. Pracuji již 38 let a do důchodu mám ještě skoro 5 let. To by bylo třeba změnit a přidat nejméně 2 platové stupně. Výdělky se nám projeví na výši důchodu!

  3. no nevím, ale každý musí vykonat tu samou práci, zkušenosti fajn – nějaké ohodnocení je na místě, ale ja vždy s dozorem pracovala dvě šichty, a pak jsem už musela pracovat jako zkušená, na oddělení uplně sama

 3. Dobrý den….mám dotaz jaký plat sanitáře tedy k 1.1.2018 ,který pracuje ve směnném provozu. Praxe 10let.

  1. najdete v nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění

  1. Ten se neruší se zvýšením, ale skončením dotace – ta je jen do prosince. Nicméně to neznamená, že ho nedostanete. Dle MZ na něj budou peníze v úhradové vyhlášce. Každopádně rozmezí je 1000 – 5000 Kč. Nejlepší bude se informovat na svém pracovišti.

 4. Dobry den, chci se zeptat zda se platy zdravotniku budou zvedat i v roce 2019. Drive se mluvilo ze plat se bude zvedat 3x po 10% ( v roce 2018 se jednalo o 2 zvyseni ). Dekuji za odpoved

 5. Dobrý den .
  Asi před 2 měsíci jsem se na Vás obrátila s dotazem zařazení do platové třídy pokud pracují jen jeden den na operačním sále . Od 1.1.2018 mám 11 platovou třídu ale zase mi odečetli 3 roky je to správný postup?Ještě jednou Vám děkuji za Vaše rady jen díky Vám máme konečně to co nám patří, pokud se člověk neozve zkouší vedení co mu dovolime.

 6. Omlouvám se mám všeobecná sestra se specializací pro operační sál a instrumentovani.Dekuji

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!