Úterý, 23. července 2024

Sestry se zapojují do boje proti kouření

Mezinárodní projekt od Bristol-Myers Squibb Nadace se zaměřením na rozvoj zdravotních sester, které povedou vzdělávací aktivity v kontrole tabáku ve střední a východní Evropě

Společnost pro léčbu závislosti na tabáku (SLZT) a Mezinárodní společnost sester v onkologické péči (International Society of Nurses in Cancer Care, ISNCC) s potěšením oznamují pokračování dalšího úsilí a vzdělávacích aktivit sester v rámci Centra excelence pro kontrolu tabáku pro střední a východní Evropu – hlavním centrem je SLZT v Praze. Pokračování ve vzdělávání zdravotních sester je možné díky navazující finanční podpoře od Bristol-Myers Squibb Nadace. Druhá fáze programu Centra excelence zahrnuje pět stávajících zemí z prvního období – Českou republiku, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko, a zároveň se rozšířila do Moldavské republiky.

Hlavní cíle projektu jsou:

  1. Zvýšení znalostí sester a vůdčí schopnosti v léčbě závislosti na tabáku,
  2. Podpora úsilí v prevenci nádorového onemocnění, a
  3. Vytvoření možnosti ovlivnit vzdělávání sester a ošetřovatelských standardů v praxi skrze prosazování problematiky kontroly tabáku ve střední a východní Evropě.

Projekt se skládá z několika cílených aktivit, např. celodenní intenzivní workshop I. a II. úrovně, on-line e-learningové vzdělávání či veřejné akce. Online e-learning byl spuštěn 20.10.2017 a je zcela zdarma. Vzdělávací aktivita se skládá ze dvou webinářů, a dohromady trvá přibližně 1,5 hod. Potvrzení o účasti bude poskytnuta při vyplnění výstupního dotazníku po třech měsících.

Odkaz na e-learnigovou studii:

https://www.ctrc.medsch.ucla.edu/redcap/surveys/?s=YCPTJ7RKJK

 

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky