Úterý, 23. července 2024

5 nejlepších novoročních předsevzetí!

Ach, ta neslavná novoroční předsevzetí! Většina z nás k nim předem přistupuje s trochou nevole, protože předem ví, že je nedodrží. Procento lidí, kteří je skutečně dodrží a splní, je strašně nízké. Možná je to proto, že většina předsevzetí je reálně nedosažitelná.

Zkuste v roce 2014 jiný přístup! Zkuste si dát předsevzetí, které je zcela jednoduché, ale zaručuje ve vašem životě úspěch.

Tady je pět předsevzetí, které mohou změnit váš život, pokud jim věnujete čas, který si zaslouží!

Budu se více usmívat!

Úsměv je tak nakažlivý, že? Všimli jste si, že když se na vás někdo usměje, automaticky mu to oplatíte? Takové jednoduché gesto může doslova změnit náladu v místnosti. Přinejmenším můžete ušetřit nějakou energii na práci, protože smích je mnohem méně namáhavý než mračení – zapojuje se při něm méně svalů.

Budu více pozitivní

Nikdo nepřitahuje větší pozornost než pozitivně naladěný člověk. Nemůžete ho ignorovat. Na první pohled to vypadá, že rozzlobený a vzteklý člověk zabere mnoho pozornosti, ale zkuste chvíli pobýt s pozitivním člověkem – hned se budete cítit lépe. I když je to jen na chvíli, právě v tu chvíli máte lepší náladu. Tak proč to nezkusit u sebe?

Budu víc poslouchat, než mluvit

V tomto světě nasyceném informacemi a sociálními médii, trávíme tolik času mluvením, tolik času aktualizováním svým statusů, že jsme ztratili schopnost správně naslouchat. Nasloucháním můžeme zabránit spoustě nedorozumění. Dostali jsme jedna ústa a dvě uši z nějakého důvodu. Měli bychom poslouchat dvakrát tolik, co mluvíme.

Budu trpělivější

Život je pomíjivý a my trávíme tolik času ve snaze věci urychlit. Být lepší dnes znamená být rychlejší. Očekáváme, v našem životě rychlejší přístup, a to natolik, že se zlobíme, když někdo nebo něco nepřichází rychle. Je čas se zastavit, přivonět si ke květině, chodit na výlety, navštěvovat památky, a vnímat svůj vlastní dech.

Budu více říkat: „Děkuji“

Možná máte pocit, že děkujete dost, vždycky ale můžete poděkovat více. Jak dobře se cítíte, když vám někdo poděkuje za vaše úsilí a vaši práci! I když peníze jsou důležitá odměna, někdy je obyčejné „děkuji“ mnohem významnější. To, že děláte „jen svou práci“, neznamená, že si nezasloužíte poděkování.
Pomohl vám někdo „jen“ tím, že udělal dobře svou práci? Poděkujte mu!

Krásný nový rok, a ať už si dáváte předsevzetí jakékoli, ať se splní!

S využitím zahraničních materiálů

Předchozí článekStylové vánoční dekorace
Další článekKolik let je tvému mozku?

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky