Neděle, 23. června 2024

Batist Nej sestřičkou se stala Zdena Oldřichová z Boskovic!

Náchod se již popáté se stal dějištěm vyhlášení Batist Nej sestřičky. V porotě, která vybírala nejlepší sestřičku, zasedlo padesát sedm porotců. Mezi odborníky z lékařského prostředí nechyběl Radim Uzel, Jan Cimický nebo Leoš Heger. V porotě zasedla i ředitelka projektu Ošetřovatelství.info Lenka Šnajdrová. Celý večer moderovala vtipná Štěpánka Duchková.

Po dlouhé době a s největším potleskem se na podiu objevila Naďa Urbánková. Ta své vystoupení zakončila prohlášením: „Pro kariéru i zdravou stolici stačí jediné – netlačit!“ pobavila všechny přítomné, Urbánková má k této soutěži velmi blízko, sama vystudovala ošetřovatelství na škole v Trutnově a pracovala v nemocnici v Josefově.

Jan Cimický pobavil sestřičky otázkou při disciplíně – otázka od poroty. “Koho byste chtěli za ministra zdravotnictví? Dokonce dal tři možnosti, ze kterých si jedna z finalistek mohla vybrat. Doktor Sova, doktor Štrosmajer nebo doktor Cvach? Odpověď byla jednoznačná. “Určitě doktora Sovu, má obrovské charisma a je vždy spravedlivý” odpověděla vyvolená sestřička.
Olympionik kajakář Jan Štěrba položil otázku, jak jinak, která se týkala sportu. “Jaký sport je pro zdraví, který by jste všem doporučila?”
“No, určitě kolo,” odpovídá další z finalistek.
Záludnou otázku položil i Jan Přeučil: “Jakou větu říkáte v nemocnici nejčastěji?”
“Určitě je to, položte se tady na lůžko,” zněla odpověď od další finalistky.

K publiku promluvili i ti, kteří měli záštitu nad celu akcí, jako starosta města Náchoda Jan Birke, krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková, exposlankyně Soňa Marková, bývalý ministr Leoš Heger či z České asociace sester Anna Skalická.

Další soutěžní disciplínou byly úkoly z ošetřovatelství,při kterých sestřičky „ošetřovaly“ Muže roku Tondu Beránka, a módní přehlídka zdravotních oděvů od firmy Zdravtex. Sestřičky předvedly v rámci večera šaty od butiku Saxana Náchod a Baobab Police nad Metují.

Vítězkou Batist Nej sestřička se stala Zdena Oldřichová z Nemocnice Boskovice. Pracuje na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a je jí 58 let. Kromě řady cen obdržela také i zájezd do Dubaje pro dvě osoby od Batist Medical a Exim Tours. Cenu sympatie Ošetřovatelství.info si odnesla Martina Šebestová z klatovské nemocnice.

“Celá akce je především pro zdravotní sestřičky, jako poděkování za jejich náročnou a obětavou práci,” říká David Novotný. Generální ředitel Batist Medical, ing. Tomáš Mertlík, předal výtěžek pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a pro Oblastní charitu Červený Kostelec.

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky