Sobota, 18. května 2024

Kam zasílat aktivity kampaně Nursing Now v ČR?

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážené sestry,

posílám sílu a energii v této nelehké době.

Nedávno jsem obdržela email od Hlavní sestry ČR s žádostí o zpracování přehledu všech aktivit, které byly po celé České republice v rámci kampaně Nursing Now, vykonány. Tyto aktivity budou následně zveřejněny na stránkách MZČR, ale i doplněny do celkové zprávy o aktivitách Nursing Now v ČR a následně odeslány koordinátorkám kampaně Nursing Now.

Co se týče obecných informací…

Globální kampaň Nursing Now za účelem zlepšení zdraví populace a zvýšení společenského statutu ošetřovatelství odstartovala v roce 2018. Patronkou kampaně se již v počátcích stala Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge Kate Middleton, jejíž cílem bylo touto formou vyjádřit poděkování sestrám na celém světě za to, co denně dělají. Česká republika se ke hnutí Nursing Now připojila v dubnu 2019. Cílem kampaně Nursing Now v České republice v rámci plnění předdefinovaných cílů je především zvýšení prestiže sester, podpora jejich vlivu a maximalizování jejich přínosu pro společnost, včetně zaměření se na jejich pracovní podmínky a životní styl, ale i na motivaci budoucích pracovníků a udržení zkušených sester v oboru. Patrony Nursing Now ČR jsou Štefan Margita a Hana Zagorová, partnery pak Asociace vysokoškolských vzdělavatelů nelékařských zdravotnických povolání, Česká asociace sester, Ministerstvo zdravotnictví, Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků a Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester.

V rámci kampaně byla ke zviditelnění významu sester po celé České republice vykonána řada aktivit. Za to všem, kteří se na nich podíleli, patří velké poděkování. Veškeré vykonané aktivity však prozatím nebyly hromadně nijak shromážděny, proto bych to ráda učinila já a poskytla tak ucelený přehled o všech těchto aktivitách. Pokud jste Vy sami vykonali některé aktivity spojené s kampaní Nursing Now, neváhejte mě kontaktovat prostřednictvím emailu. Velmi mě potěší, pokud tuto informaci budete rovněž sdílet s vedením/ managementem Vaší nemocnice (staničními sestrami, vrchními sestrami, hlavními sestrami, anebo i náměstky/ náměstkyněmi ošetřovatelské péče), aby i oni měli možnost se k činnostem spojených s Nursing Now v ČR vyjádřit.

Všechny aktivity, které Vás napadnou/ které jste v rámci svých zdravotnických zařízeních/ nemocnic/ jednotlivých oddělení vykonali, mi prosím zasílejte nejpozději do 8.11.2020 (email: nursingnowcr@gmail.com). Požadavky na zpracování jsou uvedeny níže.  Ráda bych, aby tento přehled byl za celou ČR komplexní, jasný a dal možnost všem se k těmto aktivitám vyjádřit, ocenit sám sebe, své pracoviště, organizaci, oddělení,…

Všem Vám upřímně přeji mnoho spokojených pacientů, ale i spokojenost Vás samotných, ať už v profesním, či osobním životě.

Tisíceré díky,

Mgr. Daniela Bartoníčková
Koordinátorka kampaně Nursing Now ČR
Kontakt: nursingnowcr@gmail.com

Dokumenty vypracujte, prosím, dle následujícího doporučení:

  • zpracování aktivit v dokumentu Word;
  • uveďte na úvod prosím organizaci/ spolek/ nemocnici/ zdrav. zařízení, odkud dané informace jsou shromažďovány;
  • velikost písma 12, Times New Roman, řádkování 1,5;
  • obrázky vkládejte ve wordovém dokumentu do textu pod jednotlivé aktivity;
  • máte-li nějaká videa, přikládejte v příloze; v textu uveďte Video viz příloha 1,2,3,…;
  • obecné nadpisy prosím tučně, podtržené

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky