Neděle, 23. června 2024

Masarykova univerzita vydala unikátní knihu o historii plastické chirurgie

Výpravnou publikaci Plastická a rekonstrukční chirurgie vydalo Nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress.

Na více než osmi stech stranách prezentuje dlouholeté zkušenosti brněnské plastické školy, na jejímž formování se autor zásadně podílel. Hlavním pilířem je množství velmi pečlivě dokumentovaných případů pacientů, které zaujímají prakticky celý rozsah oboru plastické chirurgie.

„Kniha není koncipována jako učebnice plastické chirurgie, ale v konkrétních oblastech prohlubuje základní znalosti v oboru na vysokou úroveň a může být zdrojem inspirace při řešení neobvyklých případů. Jedná se dosud o největší monografii na téma plastické chirurgie a je nutno vyslovit autorovi uznání za obrovskou práci, kterou její zformování zajisté vyžadovalo,“ uvádí recenzenti Jiří Veselý a Zdeněk Dvořák.

chirurgie_obalkaPublikace je rozdělena do jedenácti kapitol podle jednotlivých oblastí zájmu oboru a ve vymezených tématech (rekonstrukce boltce, lymfedém končetin aj.) významně prohlubuje odborné znalosti čtenářů. Jedná se o největší monografii v oboru plastické chirurgie, která dosud byla u nás vydána.

Prof. MUDr. Ladislav Bařinka, DrSc. (nar. 1927) je plastický a rekonstrukční chirurg s mezinárodním renomé, průkopník nových postupů ve svém oboru. Je emeritním profesorem Kliniky plastické chirurgie Masarykovy univerzity, kde působil od roku 1955 až do roku 1992 (od r. 1984 jako přednosta). Za jeho vedení zde bylo postaveno moderní replantační a audiovizuální centrum pro rozvoj mikrochirurgických disciplín. Přednášel a pracoval na klinikách v západní Evropě a USA, v 90. letech vybudoval plastickou chirurgii v Tishreen Hospital v syrském Damašku.

V e-verzi je kniha je dostupná zdarma v čítárně Munispace: autentizovaný odkaz do nového oknahttps://munispace.muni.cz/index.php/munispace/catalog/book/839

Zdroj: tisková zpráva

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky