Čtvrtek, 25. dubna 2024

Odměny pro sestry v sociálních službách budou!

Ministerstvo zdravotnictví vyhlašuje Dotační program na podporu mimořádného finančního ohodnocení zdravotnických pracovníků v sociálních službách v souvislosti s epidemií covid-19. Program je zaměřen na vyplacení mimořádných odměn za práci konanou ve ztíženém pracovním prostředí v období od 13. března do 31. května 2020. Zdravotníkům v zařízeních s karanténou bude náležet odměna 235 korun za hodinu, v zařízeních bez koronaviru pak 59 korun za hodinu. Kraje a poskytovatelé sociálních služeb mohou o finanční prostředky pro zdravotníky žádat do 21. srpna 2020.

„Zdravotníci sociálních služeb plnili své povinnosti i přes vystavení riziku nákazy s plným nasazením a zcela v souladu s mimořádnými opatřeními v nouzovém stavu. Za jejich nadstandardní práci jim patří nejen hluboké poděkování, ale také finanční ohodnocení. Zaměstnanci zařízení, kde se nákaza objevila tak zpětně dostanou průměrně o 40 tisíc měsíčně navíc, a pracovníci zařízení, kde koronavirus sice nebyl, ale i tak zde riziko nákazy existovalo, 10 tisíc měsíčně navíc,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Žadatelé se mohou o finanční dotaci ucházet na základě Výzvy k podávání žádostí o poskytnutí dotace v rámci mimořádného dotačního řízení Ministerstva zdravotnictví ČR pro rok 2020 a prostřednictvím formulářů uveřejněných na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví. Předkládání žádostí končí 21. srpna 2020.

Zdroj: MZ

DALŠÍ ČLÁNKY

1 komentář

  1. Pracuji 5 let na plný úvazek jako všeobecná sestra a zároveň poctivě komplet gruntující uklízečka zdrav. zařízení pod velmi přísným dozorem u soukromého lékaře gynekologie v Českých Budějovicích. Pan doktor si přeje můj výkon 150 %, ovšem základní hrubá mzda je v mých 56 letech stále 16 tisíc. I já dostala nespravedlivě jen část mimořádné odměny- na dotaz mně bylo hloupě odpovězeno, že jí rozdělil napůl, neboť polovina patří jemu. Pan doktor si žije velmi bohatým nákladným životem, je mu přáno, však také vybírá od všech svých klientek, i od poslední staré babičky o berlích v ordinaci tučné sponzorské dary, jinak si klientka ani nemůže zavolat o výsledek a musí si přijít či dojet jen a jen osobně (!!!)- že prý nemá telefonické konzultace pojišťovnou placené. O platbách od těhotných ani nemluvím. Takže financí má můj zaměstnavatel určitě dostatek. Navíc po celou dobu nákazy jsme v ordinaci velmi objednávali a pracovali. I přes to si zaměstnavatel, jak to šlo, žádal o dorovnání financí v covidových programěch na FÚ, prý měl úbytek financí- vzápětí si ale zakoupil ihned sportovní terénní automobil, co kdyby ten úbytek peněz nakonec nebyl a při kontrole se zjistilo, že žádal o příspěvky státu neprávem? Přesto jeho zdravotní sestra, která fakt maká často do večera, nemá nárok ani na odměnu od státu. Jak málo si v dnešní době těch uběhaných sester s dokrvava rozežranými rukami od dezinfekcí vlastně vážíme… Ihned jsem podala výpověď z pracovního poměru, protože s tak hamižným a bezpáteřním lékařem (údajně věřícím křesťanem!), který neumí ani odevzdat sestře poděkování od státu a sprostě jí část odcizí sobě do kapsy, nechci už pracovat. Přeji mu vše dobré, ty dva a půl měsíce výpovědní doby do konce srpna jsou a budou jistě velmi krušné, ale věřím, že mé rozhodnutí bylo i lidsky správné. Držte mi prosím palce i v úspěšnosti s novou prací pár let před důchoděm, škoda, veliká škoda, že tyto hamižné lékaře nelze nijak potestat.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: