Pátek, 24. května 2024

Otevřený dopis: Domácí péče žádá ministra Vojtěcha o podporu!

Poskytovatelé domácí zdravotní péče se otevřeným dopisem obracejí na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a vyzývají jej k aktivní podpoře domácí péče, které vlivem dlouhodobému podfinancování hrozí kolaps.

„Abyste si ověřil náročnost i odbornost poskytované péče přímo v terénu, přijměte prosím pozvání na jednodenní stáž do Vámi vybraného střediska charitní domácí zdravotní péče, kde byste byl přímo v terénu účastníkem pracovního dne některé z našich sester, “ píše se v dopise, pod kterým jsou podepsáni zástupci Charity Česká republika, Asociace domácí péče, Česká asociace sester, sekce domácí péče, Sdružení majitelů a poskytovatelů domácí péče a společnost Gratia Futurum 913.

„Požadujeme urychlené osobní jednání s ministrem, protože situace v domácí zdravotní péči je neudržitelná. Usilujeme rovněž o narovnání nespravedlivých mezd a platů sester v domácí péči. Platy sester v nemocnicích byly nedávno zvýšeny hned dvakrát. A není správné, aby naše sestřičky za stejně obtížnou nebo ještě náročnější práci bralo tolik méně,“ říká koordinátorka zdravotních služeb Charity Česká republika Ludmila Kučerová. Z úhrad zdravotních pojišťoven mohou mzdy a platy sester v domácí péči dosáhnout maximálně necelých 25 tisíc hrubého měsíčně.

Text otevřeného dopisu ke stažení zde.

Více na www.charita.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky