Neděle, 23. června 2024

Platové tabulky 2017

Dne 12. září 2016  byl vládou schválen Návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů. Ve Sbírce zákonů vydáno jako nařízení vlády č. 316/2016 Sb.

Schváleným nařízením vlády všem zaměstnancům ve veřejných službách a správě, vyjma zdravotnictví a sester v sociálních službách, navýšení platových tarifů činí 4 %.  Zaměstnanci zdravotnických zařízení, kteří jsou odměňováni platem, a sestry v sociálních službách odměňované platem budou mít zvýšené platové tarify až od 1. ledna, a to o 10 %.

Ke stažení


Platová třída závisí na nejtěžší vykonávané práci, zatímco platový stupeň záleží na započitatelné praxi a nejvyšším dosaženém vzdělání. Následující tabulky nejsou účinné pro soukromé, neziskové ani církevní organizace, kde jsou zaměstnanci chránění zaručenými mzdami nebo kolektivně uzavíranými mzdovými tarify.

Platové třídy níže jsou pro zdravotnické pracovníky, kteří poskytují zdravotní služby u poskytovatele zdravotních služeb a v zařízení sociálních služeb“ . Může sem patřit například klinický psycholog, sanitář, nutriční asistent nebo terapeut, radiologický nebo porodní asistent, sestra, ergoterapeut, zdravotní laborant, zdravotně-sociální pracovník, adiktolog, fyzioterapeut a další.
Stupnice platových tarifů podle platových tříd a platových stupňů pro zaměstnance uvedené v § 5 odst. 6

Tabulka výše neplatí pro lékaře, zubaře, farmaceuty, ale také nelékařské zdravotnické pracovníky poskytující zdravotní služby ve zdravotnickém zařízení Ministerstva obrany, které není příspěvkovou organizací, v centru letecké záchranné služby Armády České republiky, ve Zdravotnickém zařízení Ministerstva vnitra a ve Vězeňské službě nebo pro lékaře u poskytovatele zdravotnické záchranné služby.
———————————————————-
Tabulka pro sociálního pracovníka, pracovníka v sociálních službách (§ 109, 116, z. č.108/2006 Sb.) v zařízení sociálních služeb u poskytovatele soc. služeb, který vykonává činnost v soc. službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve školách a školských zařízeních, ve věznicích, v zařízeních pro zajištění cizinců a v azylových zařízeních nebo sociální pracovník u poskytovatele zdravotních služeb, pokud není uvedeno jinak. 

Pozn. Tato tabulka latí do 30.6.2017, od 1.7.2017 budou mít sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách tabulku stejnou jako zdravotníci výše, tedy se jejich tarify zvyšují o 23 %.


Pracujete-li v soukromé sféře, např. soukromého lékaře, v nemocnici typu a.s. nebo s.r.o., tyto tabulky se vás netýkají. Pobíráte mzdu, jejíž výše se řídí podle nařízení 567/2006 Sb., o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí.

Ke stažení

 

DALŠÍ ČLÁNKY

27 KOMENTÁŘE

 1. Proč neodejít do zahraničí. Proč studovat a pak dostat příspěvek na přežití. Na každé střední škole se naše děti dozvídají o tzv Mašlowově pyramidě potřeb. A jedna z nich je potřeba seberealizace a následného ohodnocení. Co je tady motivací. Pro celý národ by bylo prospěšné si tuto Pyramidu lidských potřeb neustále připomínat. Protože těžko můžeme v životě dosáhnout svých cílů, když nám chybí motivace. Tím je ovlivněn život každého z nás.Je jedno, zda jsme zaměstnanci nebo vytváříme hodnoty jako OSVČ. Stát se k nám chová přinejmenším nehezky. Jak se tedy máme štastně udřít a mít ve stáří alespon kde hlavu složit? Zdravím český stát, Tvůj sedřený občan

 2. A co pečovatelky u lůžka. Všechny máme pocit, že v naší republice neexistujeme. Stále se hovoří o zdravotnících. Kdo se vlastně stará o naše prarodiče v domovech důchodců.

 3. Ano dostala jsem přidáno 10%.Pracuji 30l a jsem ve státní nemocnici v Praze.Ale platové tabulka neodpovídá.Mám PSS takže 11 platové tř. a do 32l.Ráda bych se zeptala, jestli někdo nevíte, zda-li se za PSS ještě strhávají roky? Děkuji, je to info pro více z nás.

 4. Dobrý den. Jsou platové tabulky v hrubé mzdě či v čisté mzdě? Nemohu to nikde ve Vašem textu najít. Děkuji za odpověď.

 5. Pracuji jako trenér hokeje do jaké platové třídy patřím, děkuji za odpověď. Hezký zbytek dne.

 6. Dobrý den. Ráda bych věděla, jestli se stále započítává mateřská dovolená do odpracovaných let. Při nástupu do domova senioru jsem mateřskou započítanou měla. teď je to jinak ?

  • Není to jinak. Do platového stupně příslušné platové třídy upravuje § 123 odst. 4 zákoníku práce a § 4 nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě (dále jen nařízení vlády).

 7. Mám 27 let praxe, maturitu v ekonomice, pracují jako sanitář na internetu, nepřetržitý provoz. Jakou mám třídu a platový stupeň?
  SYMBOL ALA

  • Obávám se, že nerozumím dotazu. Vy nemáte od zaměstnavatele tyto informace? Ve výměru nebo alespoň na výplatní pásce?

 8. Dobrý den, jsem zdravotní sestra s maturitou a bez specializace, mám 10 let praxe na JIP. Chtěla bych pracovat na zubní klinice ve fakultní nemocnici. Měla bych zůstat v 10. platové třídě nebo si pohorším do 9. ?

  • Nejsem schopna odpovědět. Platová třída je podle náplně práce a nevím, jakou budete mít. Musíte se zeptat v té FN. Každopádně obecně jsou sestry v 10 platové třídě.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: