Neděle, 21. dubna 2024

Batist Medical a.s. se rozhodl pomoci zaplaveným oblastem

Jeden z předních výrobců a distibutorů zdravotnických a hygienických pomůcek Batist Medical a.s. se rozhodl vzhledem k chybějícím dezinfekčním a čistícím prostředkům věnovat celkem 3 kamiony plné dezinfekčních a čistících výrobků OneMed EASYDES a OneMed ERISAN DES, jedná se o 40 000 litrů tohoto výrobku. Tyto výrobky budou předány do centrálních skladů Českého červeného kříže v Praze a v Českých Budějovicích.

Generální ředitel Tomáš Mertlík dodává „Chtěli jsme pomoci těm, kteří naši pomoc potřebují, je to velmi důležité, aby se předcházelo infekcím z povodní, proto věříme, že výrobky OneMed EASYDES a OneMed ERISAN DES pomohou v zaplavených oblastech“. První kamion dorazil v sobotu do Prahy, další kamiony během týdne přivezou dané výrobky do Českých Budějovic a Děčína na Český červený kříž. „Celkem se jedná téměř o sto palet tohoto výrobku, který jsme přivezli do České republiky na vlastní náklady a jedná se o dar přibližně v hodnotě 4 miliónů korun“ doplňuje Tomáš Mertlík

„Při odstraňování škod, které voda napáchala, je taková pomoc opravdu užitečná. Desinfekční prostředky jsou v boji s infekcemi nejúčinnější zbraní. Využití dezinfekce je v těchto dnech skutečně široké a její případný nedostatek by mohl být z epidemiologického hlediska vážným rizikem“ říká minist zdravotnictví Leoš Heger. Ministr připomněl, že záplavová voda je vysoce kontaminovaná obsahem čističek,odpadních vod, žump, uhynulými zvířad apod. Hrozí tedy úplavice, žloutenka typu A, leptospiróza či tularémie i další infekční choroby. Původci některých infekcí mohou do organismu člověka vniknout i poškozenou kůží /např. oděrkami či záděrami/. Je proto vhodné minimalizovat styk s kontaminovou vodou, při práci používat vždy holínky a gumové rukavice a po skončení prací si vždy řádně umýt a vydezinfikovat ruce.

Ředitelka Českého červeného kříže Jaroslava Marková uvítala tuto pomoc, která je pro nás v tuto chvíli velmi nezbytná, jsme moc rádi, že na nás myslí firmy i jednotlivci, díky tomuto daru od firmy Batist Medical budeme mít dostatek dezinfekce a čistících prostředků pro občany i instituce a začneme i distribuovat do všech zatopených částí měst i přilehlých oblastí, tato pomoc putuje do celé České republiky doplňuje informaci Jaroslava Marková.

Lékař MUDr. Rostislav Verner doplňuje informaci, že je opravdu velmi důležité dbát o hygienu v zaplavených oblastech, je zapotřebí především vše kvalitně vyčistit a vydezinfikovat dodává Verner.

Fotogalerie z předávání dezinfekce
[nggallery id=1]

O celé akci informuje Ministerstvo zdravotnictví

MZ: Zajištění desinfekčních prostředků pro oblasti zasažené povodněmi
Ministerstvo zdravotnictví se dohodlo s dodavatelem desinfekčních přípravků do ČR firmou BATIST Medical na zajištění mimořádného dovozu humanitární pomoci pro oblasti zasažené povodněmi. Společnost na vlastní náklady do České republiky zítra a na začátku příštího týdne zaveze 40 000 litrů desinfekčního prostředku za zhruba 4 miliony korun. Tyto prostředky budou distribuovány prostřednictvím skladů Českého červeného kříže v Praze, Děčíně a v Českých Budějovicích. Odsud se dostanou přímo do poškozených obcí. Právě desinfekční prostředky by mohly být v těchto dnech nedostatkové, používají se jak pro osobní hygienu, tak i pro omývání veškerých vodou zasažených předmětů, nábytku i stěny obydlí, pro praní oděvů a prádla apod. „Při odstraňování škod, které voda napáchala, je taková pomoc opravdu užitečná. Desinfekční prostředky jsou v boji s infekcemi nejúčinnější zbraní. Využití dezinfekce je v těchto dnech skutečně široké a její případný nedostatek by mohl být z epidemiologického hlediska vážným rizikem“ říká ministr zdravotnictví Leoš Heger. Ministr připomněl, že záplavová voda je vysoce kontaminovaná obsahem čističek odpadních vod, žump, uhynulými zvířaty apod. Hrozí tedy úplavice, žloutenka typu A, leptospiróza či tularémie i další infekční choroby. Původci některých infekcí mohou do organismu člověka vniknout i poškozenou kůží (např. oděrkami a záděrami). Je proto vhodné minimalizovat styk s kontaminovanou vodou, při práci používat vždy holínky a gumové rukavice a po skončení prací si vždy řádně umýt a vydezinfikovat ruce.

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky