Čtvrtek, 23. května 2024

BATIST Nej sestřičkou je Renata Grossová Klementová z Brna!

O zdravotních sestrách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru nejen z odborného hlediska, ale i z pohledu lidského. V sobotu 3. října se ve zcela zaplněném sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka konal již sedmý ročník této velkolepé akce.
Pořádal ji tradičně významný výrobce a distributor zdravotnických pomůcek z Červeného Kostelce BATIST Medical, a. s. společně s autorem projektu Davidem Novotným.

Na akci dorazila hlavní sestra Ministerstva zdravotnictví Alice Strnadová, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní pojištění Tom Phillip, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Soňa Marková, starosta města Náchoda Jan Birke, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček, krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková či vicepremiér pro vědu, vzdělání a výzkum Pavel Bělobrádek či prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová. Ocenili především práci sester, která je důležitá a bez nich by se žádná nemocnice neobešla. Každá sestra by měla být milá, usměvavá a dodat sílu pacientům dodala Soňa Marková či starosta města Náchoda Jan Birke.

Úkolem poroty bylo zvolit z patnácti finalistek Nej sestřičku. Byl to úkol nesnadný, neboť již samotné finalistky byly pečlivě vybírány v předběžném kole z celkového počtu 454 přihlášených zdravotních sester z různých nemocnic po celé České republice. Patnáct sester se utkalo v disciplínách jako je představení a setkání s patronem, módní přehlídka sesterských uniforem Zdravtex či úkol ze zdravotnictví. Při posledním úkolu ošetřovaly sestřičky letošní vítěze Muže roku Jakuba Krause, Tomáše Martinka a Jana Vurma.

A která sestřička se stala tou NEJ?

Porotu nejvíce okouzlila a BATIST Nej sestřičkou 2015 se stala Renata Grossová Klementová z Fakultní nemocnice Brno, vrchní sestra Endoskopického centra. „Nečekala jsem to,“ rozplakala se vítězka na pódiu. Po celou dobu hýřila dobrou náladu kolem sebe. Vyhrála zájezd v hodnotě 30 000Kč. Dostala šperky Chartage, poukázky do kliniky Tana či Aurum Clinic Dr. Ivany Němečkové, proměnu v salonu Bello by Pity.

2. místo Nej sestřička získala vrchní sestra na Klinice pneumologie a hrudní chirurgie Alice Školníková z Nemocnice Na Bulovce.

3. místo Nej sestřička získala Petra Štěrbová z Nemocnice Sokolov – Nemos s.r.o., která pracuje na interním oddělení jako staniční sestra.
Vedlejší cenu BATIST Sympatie Nej sestřička získala Katka Doležalová z Nemocnice Neratovice, kde pracuje na chirurgické ambulanci. Cenu Sympatie Ošetřovatelství.info si odnesla Vlaďka Srbová, stomická sestra z FN Motol.

Sestry dostaly řadu dárků jako oblečení ze sekce značková móda od Mall.cz, balíčky od Královéhradecké lékárny, kvalitní český parfém Salieri, pleťové masky od salonu Libotovska a řadu dalších hodnotných cen. O účesy a make-up se postaral salon Bello by Pity.

„Jsem rád, že se to povedlo, jsem rád, že sestry tuto akci berou jako zpestření své těžké a náročné práce,“ dodává David Novotný.

Celá akce byla charitativní
Generální ředitel BATIST Medical a.s., Ing. Tomáš Mertlík a David Novotný předal výtěžek ve výši 30 000 Kč pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a dále 22 311 Kč pro Nadační fond dětské onkologie Krtek a Hospic Anežky České v Červeném Kostelci. Částkou 5 000 Kč byl podpořen i projekt Viktorka – herecký dům v Ratibořicích.
„Zdravotní sestry jsou důležitým článkem mezi pacienty a lékařem. Jsme potěšení, že zrovna my můžeme být součástí této akce,“ zdůraznil význam sester Tomáš Mertlík.

DALŠÍ ČLÁNKY

5 KOMENTÁŘE

 1. Škoda, že se tímto systémem nevybírá nej sestřička, ale sestřička, která má známé ve vedení, kteří ji nominují a potom hodně známých, kteří ji dají hlasy…ti ale bohužel (v drtivé většině) nemohou vědět či zjistit jaká je sestřička, protože nebyly ani jejími pacienty ani kolegy…

  • Báro, cenu Sympatie Ošetřovatelství.info vyhrála Vlaďka Srbová, stomická sestra z Motola. Nevím, zda má známé ve vedení, ale hlasy jí určitě posílaly její kolegyně, kteří ji znají a dávaly jí hlasy protože jí mají rády.
   V Náchodě vybírala porota podle toho, jak na ně sestra zapůsobila při komunikaci, sebeprezentaci a prezentaci ošetřovatelských činností. Troufám si říct, že vítězka Renáta v porotě žádné známé neměla.
   Chcete-li vybírat sestru podle mínění kolegů či pacientů, můžete to udělat ve Vašem zařízení – celorepublikově to nezařídíte.

  • Báro, to ale opravdu nevíte o čem mluvíte. Tak Renata, vítězka, má schopnost si získat i zcela neznámé lidi, nejen tuto porotu. Má úžasnou empatickou osobnost a to, co dělá v oblasti zlepšení péče o onkologické pacienty, její projekty a kurzy pro sestry zaměřené na komunikaci s pozůstalými a další aktivity… Nehledě na to, že i v osobním životě přestála takové nápory, jaké by zvládl málokdo. Je to sestra, které jsou vděčné kvanta sester, pacientů a rodinných příslušníků.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: