Čtvrtek, 23. května 2024

Co se dnes učí na SZŠ?

Nedávno se opět rozhořely diskuse o tom, co se učí v oboru zdravotnický asistent (praktická sestra) na SZŠ. Stále se ozývají hlasy, že to samé, co se učily na „starých zdrávkách“ všeobecné sestry. Kolegyně Kateřina R. si dala práci a přehledně srovnala jednotlivé předměty a počty vyučovacích hodin z volně dostupných plánů jedné zdravotnické školy, takže se sami můžete přesvědčit, nakolik je vzdělávací program stejný.
Praktické sestry (ZA) mají oproti dřívějším všeobecným sestrám např. více češtiny, cizího jazyka, matematiky, IT a navíc ekonomiku a první pomoc, mají i o něco více psychologie, somatologie a teorie ošetřovatelství. Méně je naopak fyziky a chemie, ošetřovatelské praxe a čistě odborných předmětů. Doplňuji, že současná všeobecná sestra (VOŠ/VOŠ) má 2300 hodin praxe a 1 533 –  2300 hodin odborné teorie.

Srovnání učebních plánů, vypracovala Kateřina R.,12. 11. 2018

Tabulka ke stažení

Ikona

Porovnání SZŠ 598.82 KB 206 downloads

...

Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info

DALŠÍ ČLÁNKY

3 KOMENTÁŘE

  1. Možná nejde o to kolik čeho se dnes oproti době dřívější učí, ale hlavně jak se učí a zejména kdo se učí. Dříve to byly studentky s velmi dobrým prospěchem a zájmem o práci, dnes to jsou většinou Ti co se nikam nedostali nebo neví kam jít a je jim to jedno. To vidíme často na praxi těchto studentů, jak je jim vše jedno a mají k práci laxní přístup. Čest vyjímkám!!!

  2. Atevi
    Možná nejde ani o to kdo se učí,ale kdo učí. I když máte o obor zájem,snažíte se a nějaká uječená feministická fůrie která vám neustále stojí za zády vám vytkne všechno co jste udělal,a hledá chybu v každém vašem kroku,jen pro to že nejste její oblíbenec,nebo nejste studentka ale student,není se pak čemu divit že jste otrávení a je vám to už všechno jedno. Když pak přijdete do praxe, zjistíte nakonec že jste si vybral práci která vás baví,naplňuje a děláte ji s radostí a chutí. Takže prosím milé paní učitelky,pokud to některé čtete, buďte ke studentům hodnější a nezasedejte si na ně jen pro to že mají penis,nebo jak vypadají,nebo že jsou třeba kuřáci,snažte se je motivovat a zaujmout.Měřte všem stejně a chuť do učení se u některých určitě dostaví.Vždyť i muž je ve zdravotnictví potřeba,už jen kvůli váze některých pacientů.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: