Čtvrtek, 23. května 2024

Doktorfest 2013

I. ročník multižánrového festivalu lékařů – umělců

DOKTORFEST LÉČÍ HUDBOU

V pátek 24. a sobotu 25. května 2013 proběhne v Písecké bráně a jejím okolí první ročník multižánrového festivalu lékařů a lékařek, kteří se vedle své profese věnují i umělecké činnosti. Připravena je výstava obrazů a fotografií, autorské čtení, přehlídka hudebních skupin od žánru klasiky přes jazz, rock,  blues až po punk.

„Cílem festivalu je představit veřejnosti renomované lékaře a lékařky bez bílých plášťů “, přibližuje hlavní myšlenku pořadatelů akce Ivana Kovářová ze společnosti Taktum. „Doktoři pro tentokrát vystoupí v roli hudebníků, malířů, fotografů nebo spisovatelů.“
Festival v pátek v podvečer zahájí komorním klavírním koncertem doc. Jaroslav Plas a zazní několik árií v podání MUDr. Karolíny Ivkovské. „Medicína je život, muzika je láska,“ říká známý oční lékař Imran Zangi, též známý jako vynikající perkusista. V rámci festivalu se představí i jako malíř. Jeho obrazy budou spolu s fotografiemi MUDr. Jiřího Steinbacha a MUDr. Lenky Mrázkové součástí výstavy, kterou budou mít zájemci možnost navštívit i po skončení akce. V rámci večera zazní také verše a ukázky z beletrie – samozřejmě z pera lékařů a lékařek.

„Správnej doktor musí bejt pořádnej rocker,“ odpovídá na otázku, jak se hodí povolání lékařů k rockové muzice, protagonista kapely Bílá nemoc MUDr. Zdeněk Hříbal. Právě on byl jedním z otců myšlenky uspořádat festival. V sobotu dopoledne vypukne soutěžní přehlídka, kde se vedle již zmíněné Bílé nemoci představí B.LUES, Bratři v rytmu s perkusemi Imrana Zangiho, Dědova míza, Dick´o Brass, Kokeš jazz trio, Lazareth, S. D. R., Status 3, Školení sester, The Villains a další skupiny, kde je mezi hudebníky zastoupen alespoň jeden lékař. Odborná porota složená z lékařů, hudebních kritiků a dalších zajímavých osobností posoudí výkony kapel a vyhlásí vítěze soutěže. Hlasovat mohou i návštěvníci festivalu, které při příchodu jistě potěší cedule „vstup zdarma“. Po oba dny bude programem provázet herec a fyzioterapeut Pavel Kříž.
Záštitu nad Doktorfestem převzali: Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSs. – primátor Hlavního města Prahy a Ing. Marie Kousalíková – starostka MČ Prahy 6

Více info: www.doktorfest.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky