Neděle, 21. dubna 2024

Dotace na odměny pro sestry a další zaměstnance zařízení lůžkové péče spuštěny!

Ministerstvo zdravotnictví v návaznosti na usnesení vlády vyhlásilo dotační řízení na mimořádné odměny pro zaměstnance poskytovatelů lůžkové péče. Zájemci mohou o dotaci žádat od 5. srpna 2020 do 5. září 2020. Dotace se poskytuje ke mzdě nebo platu jako odměna za práci ve ztíženém pracovním prostředí, kdy byl zaměstnanec vystaven riziku nákazy COVID-19.

 Dotace je určená na mimořádné odměny zaměstnancům, kteří v období od 1. března 2020 do 31. května 2020 působili v zařízeních lůžkové péče.

Kdo může žádat?

Oprávněný žadatel je poskytovatel lůžkové péče, který není přímo řízenou organizací MZ ČR, a má oprávnění k poskytování zdravotních služeb podle § 2 zákona o zdravotních službách.

Pravidla dotačního řízení

O dotaci může požádat oprávněný žadatel pouze na úhradu mimořádných odměn, které splňují všechna níže uvedená kritéria (dále jen „uznatelné odpracované hodiny“):

 • Jedná se o skutečně odpracované hodiny u zaměstnanců v pracovním poměru nebo pracujících mimo pracovní poměr (DPP/DPČ) v období od 1. března 2020 do 31. května 2020, včetně zaměstnanců, kteří pracovní poměr nebo dohodu již ukončili (starobní důchod, ukončení pracovního poměru, mateřská dovolená apod.)
 • Započítávají se pouze odpracované hodiny do maximálního úvazku 1,0, nad úvazek 1,0 se nezapočítávají přesčasy, pohotovost apod.; nezahrnuje se pracovní neschopnost, nařízená karanténa, ošetřování člena rodiny, čerpání dovolené, otcovská dovolená, překážky v práci na straně zaměstnance apod.
 • V případě souběhů pracovních poměrů a DPP/DPČ se započítávají odpracované hodiny u téhož zaměstnance pouze do maximálně stanovené týdenní pracovní doby uvedené v § 79 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce.
 • V případě nařízené karantény v souvislosti s výkonem práce bude doba karantény zahrnutá do odpracovaných hodin ve výši sjednaného úvazku.
 • V případě pracovní neschopnosti způsobené výkonem práce bude doba pracovní neschopnosti zahrnutá do odpracovaných hodin ve výši sjednaného úvazku.
 • Jde o skutečně odpracované hodin na pracovišti daného poskytovatele lůžkové péče, nikoli nároky náhradního volna, které bylo poskytnuto za práci přesčas konanou před 1. 3. 2020, home-office atd.
 • Pro výpočet odpracovaných hodin se musí vycházet z výkazů skutečné docházky.

Stejné podmínky budou mít také všechny přímo řízené organizace MZ ČR, které ale dotaci obdrží prostřednictvím příspěvků zřizovatele.

Žadatelé se mohou o finanční dotaci ucházet na základě Výzvy k podávání žádostí o poskytnutí dotace v rámci mimořádného dotačního řízení Ministerstva zdravotnictví ČR pro rok 2020 a prostřednictvím zveřejněných formulářů. Předkládání žádostí končí 5. září 2020. Přímo řízeným organizacím MZ ČR bude na vyplacení odměn za stejných podmínek poskytnut provozní příspěvek od MZ ČR, tento dotační program pro ně není určen.

Celá zpráva MZ

DALŠÍ ČLÁNKY

2 KOMENTÁŘE

 1. Děkujeme. Ač to bude řádně zdaněno a v médiích by to tak mělo být i řečeno, jelikož ty závistné, či nenávistné ohlasy již jsou mezi námi a sdělují, že 75 tisíc by se hodilo i jim, že ve skutečnosti to po zdanění je částka zcela jiná..

 2. U nas ve VFn se šušká, že nám nedají 75000, ale dají to i těm, co nepracovali, dovolené, OČR, marodky, jen aby jsme nedostali plnou částku, pak ještě IT pracovnici, kteří jistě byli v první linii:))
  Tak si nás ředitelství váží.
  Tak až by se situace zhoršila, povolejte do práce i tyto lidi.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: