Neděle, 21. dubna 2024

Hned první komentáře mi vyrazily dech

Dnešní blog se mi nepíše lehce a nepíšu ho ráda. Když jsem zveřejnila akci Beseda s Adamem Vojtěchem + Tick Tick Boom na facebooku, tak jsem čekala leccos – že je drahá vstupenka, že se nehodí termín, proč je to zase v Praze, že nesnášíte muzikál apod… Ale hned první komentáře mi doslova vyrazily dech. Nikdy by mě nenapadlo, že inteligentní lidi, za jaké sestry a zdravotníky podkládám, čtou jenom nadpis. Jo, a možná ještě podpis.

 1. Akci pořádá mým prostřednictvím Ošetřovatelství.info, nikoli Ministerstvo zdravotnictví a už vůbec ne pan ministr, není tedy žádný důvod, proč by měl pan ministr akci platit. Ošetřovatelství.info ho pozvalo a on pozvání přijal. To je celé.
 2. Akci bohužel nemůže zaplatit ani Ošetřovatelství.info, já na něj žádné peníze kromě malé reklamní podpory od nikoho nedostávám a ač jsem schopná zaplatit ze svého provoz webu a všechno tady píšu bez honoráře, takovou akci finančně neutáhnu. Já si na to nestěžuju, vybrala jsem si to sama, ale prostě kdo chce přijít, tak si tu vstupenku bude muset koupit. Stejně jako já.
 3. Cena vstupenky je stanovená tak, aby se zaplatilo představení, pronájem divadelního sálu, práce zvukaře a divadelního personálu, a zároveň ta cena byla únosná. Jen samotné představení v běžném prodeji stojí 350 Kč. Muzikál je nejen pěkný, ale i provokující – řeší téma, jestli dělat kariéru nebo to, co člověka baví. Určitě stojí za vidění.
 4. Ošetřovatelství.info je tu proto, aby zdravotníci měli vždycky správné, pravdivé a aktuální informace, aby spolu mohli komunikovat, seznamovat se a bavit se. Proto máme na facebooku i vtipné obrázky. Proto jezdíme i na společné víkendy, proto pořádáme srazy, a proto taky divadlo. Náš facebook se blíží 50 000 fanoušků, není hezké mít příležitost poznávat se osobně? Počítala jsem s tím, že mezi 50 000 lidmi se najde 150, které ta akce bude zajímat. A koho nebude, tak ji alespoň nebude shazovat.
 5. Když už divadlo, tak proč ne ještě něco navíc? Besedu s panem ministrem pořádáme proto, že jsem se domnívala, že chcete panu ministrovi co nejvíce přiblížit svou práci. Že byste mu rádi pověděli, proč si vyšší platy zasloužíte. Neustále čtu, že sestry/sanitáře/ošetřovatelky & spol. nikdo neposlouchá, nikdo se s nimi nebaví apod. A když je ta šance, tak ji a priori odmítneme?
 6. Co se týče načasování, tak termín akce jsem domlouvala v květnu! Byť některým z vás možná připadá, že pan ministr přijde do práce v 9:00, vypije kávu, pokecá s náměstky a úderem třetí míří domů, tak pan ministr má plný diář dlouho dopředu a je potřeba si ho „zamluvit.“ Stejně tak jako divadlo vám nikde nepronajmou ze dne na den. V květnu jsem opravdu nevěděla, že situace s platy ve zdravotnictví  bude tak vyhrocená, a i kdyby, znamená to, že MZ a zdravotníci spolu nebudou mluvit?
 7. A nakonec bohužel musím napsat, že z některých komentářů nejen k této akci, je mi fakt až hanba. Ani se mi nechce věřit, že je píšou zdravotníci. Pan ministr není zpěvák, ale právník. (Mimochodem prezident USA Ronald Reagan byl herec.) Pan ministr přijde na besedu ve svém volném čase a zdarma. Přijde i přesto, že aktuální nálada ve zdravotnictví mu není příliš nakloněna. Přijde i přesto, že ho pozvala úplně obyčejná Šnajdrová, která za sebou nemá žádné vlivné osoby, a ještě mu na Twitteru občas pije krev. Přijde i přesto, že akci nebude přenášet televize a nenasbírá mu žádné politické body. No tak si na něj ještě plivnem… Opravdu se chceme takto prezentovat?

Za ty hezké komentáře, které k akci objevily, moc děkuji. Přivedly mě na nápad ocenit kolegu nebo kolegyni, kteří pracují na sociálních sítích ve prospěch ostatních sester a zdravotníků. V divadle udělíme historicky první cenu Ošetřovatelství.info 🙂 Podrobnosti už brzy!

Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info

DALŠÍ ČLÁNKY

6 KOMENTÁŘE

 1. Milá Lenko, moc hezky jsi to napsala. Je to tvoje práce, nad rámec jakýchkoli povinností, která nás drží pohromadě. Aspoň těch několik, které vidí, jaké úsilí tomu věnuješ. Vždy se najdou rejpalové a škarohlídi kterým nebude nic po chuti. I tady se objevili. Dát 100 Kč denně za cigarety jim nevadí, ale dát jednou za čas 360 Kč za divadlo je zruinuje. Místo toho, aby využili možnost říct panu ministrovi co si myslí do očí budou raději nadávat někde ve skrytu, hlavně aby na ně nebylo vidět.

 2. Děkuji za to, že jsi taková, jaká jsi… a že i poté, co jsi nucena si číst, co jsme někdy schopni vyplodit, to s námi na @Ošetrovatelství.info a Ošetřovna od Ošetřovatelství.info nevzdáváš. Nikdo nemá představu, kolik času na úkor osobního volna a rodiny tě to stojí – smekám ještě jednou a ‚nevzdávej to s námi‘.

 3. Lenko, k tomu není co dodat. Myslím, že spoustě lidí přesně toto nedochází – co je za vším úsilí, ale také nápadů. Já v té době budu nejspíš krátce po operaci, jinak bych ráda přišla. Už jen proto, že dávno se snažím nesoudit lidi, které neznám osobně, a už vůbec ne podle mediálního obrazu. A pana ministra bych docela ráda viděla naživo. Přeji Vám, Lenko, hodně elánu a síly nenechat si svou činnost znechutit!!!

 4. Lenko, moc hezky napsáno. Bohužel i mezi námi zdravotníky se občas najdou ti, kteří čtou mezi řádky a vidí pouze to, co chtějí vidět…Naštěstí je mezi námi stále většina těch, kteří o tom, že by se mělo něco změnit pouze nemluví, ale jsou toho součástí, alespoň v to stále doufám. Hodně sil! Pěkný den, Lucie

 5. Lenko, jsem ráda, že Tě znám osobně a že se nevzdáváš a bojuješ! Děláš svou práci dobře. Pokračuj dál!

 6. srážce s blbcem se nevyhneme…… pokud se budeme snažit třeba nějaký blbec dospěje k zotavení… udrží city v mezích korektnosti

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: