Sobota, 18. května 2024

Jak hledají sestry v Singapuru?

Singapur je jednou z nejbohatších zemí na světě – s 3. nejvyšším HDP na obyvatele na celém světě – a má jeden z nejlepších zdravotních systémů, který usiluje o poskytování kvalitních a cenově dostupných zdravotních služeb všem svým občanům udržitelným způsobem. Vedle rostoucího bohatství se prodloužila délka života, ale zároveň se zvýšila potřeba zdravotní péče o seniory.

Proto singapurská vláda vytvořila kampaň Care To Go Beyond (Péče o krok napřed), o které se můžeme dočíst v rámci iniciativy Nursing Now.

Nursing Now je tříletá globální kampaň probíhající ve spolupráci s ICN (Mezinárodní radou sester) a WHO (Světovou zdravotnickou organizací.) Nursing Now si klade za cíl zlepšit zdraví na celém světě tím, že zvyšuje prestiž a postavení zdravotních sester na celém světě – ovlivňuje politickou scénu a podporuje zdravotní sestry, aby vedly, učily se a vytvářely globální hnutí.

Heng Kee Chan, stálý tajemník ministerstva zdravotnictví řekl: „Stárnoucí obyvatelstvo Singapuru a vyšší výskyt chronických onemocnění vedly ke zvýšení potřeb zdravotní péče. Rádi bychom tyto potřeby splnili a umožnili Singapurům, aby se ujali náročných a smysluplných pracovních míst, která jsou vytvořena. Klíčovou snahou kampaně Care To Go Beyond  je zvýšit prestiž ošetřovatelství, přilákat do práce více místních lidí, získat vyšší podíl zdravotních sester a zvýšit porozumění a respekt veřejnosti k ošetřovatelství.“

Mezi klíčové strategie kampaně Care To Go Beyond patří:

 • Přitažlivost
 • Udržitelnost
 • Zasažení klíčových cílových skupin, kteří ovlivňují výběr povolání – například absolventi škol a rodiče a učitelé

Kampaň zahrnovala širokou škálu aktivit:

 • Produkce dokumentů a filmů s ošetřovatelskou tematikou ve spolupráci s místní mediální společností
 • Umístění informací do tradičních médií – tiskové inzeráty, úvodníky a články v novinách, reklamy v televizi, rozhlase a v kinech
 • Vytvoření ošetřovatelské hymny
 • Oslavy Dne ošetřovatelství na národní úrovni
 • Zapojení škol a terciárních institucí do šíření pozitivních myšlenek o ošetřovatelství mezi studenty
 • Stipendia pro studenty ošetřovatelství
 • Oslovení místních komunit. Tým Care To Go Beyond spolupracuje s různými organizacemi a zdravotnickými zařízeními na organizaci akcí souvisejících se zdravotní péčí.
 • Hledání způsobů, jak ocenit sestry, kteří pracují na Silvestra
 • Pomocí sociálních médií (Facebook, Instagram a Twitter) zapojit mladé cílové publikum

Výsledek

Kampaň přinesla výsledky a více mladých lidí se přihlásilo ke studiu ošetřovatelství. Od roku 2014 do roku 2017 došlo k nárůstu zápisu do ošetřovatelských kurzů o 20%. Z 2 200 zapsaných studentů v roce 2017 940 z nich uvedlo ošetřovatelskou péči jako svou první nebo druhou volbu, ve srovnání s předchozím dvěma lety, kdy tuto možnost zvolilo jen asi 600 studentů.

Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info
Zdroj: Nursing Now

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky