Neděle, 23. června 2024

Jak získat 1 kredit za seminář?

Nabídka seminářů a dalších akcí pro sestry a zdravotnické pracovníky je dnes velká, ale někdy bohužel znamená vzdělávací akce delší cestování a tím pádem vyšší náklady. Vyhláška 423/2004 Sb., kterou se stanoví kreditní systém pro vydání osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez přímého vedení nebo odborného dohledu zdravotnických pracovníků v aktuálním znění ale dává dobrou možnost uspořádat seminář na vlastním pracovišti za 1 kredit pro účastníky a 2 kredity pro přednášejícího. Kredity pro účastníky nejsou omezeny, za přednášky na seminářích je možno uplatnit max. 20 kreditů za registrační období (10 let).

Uspořádat seminář je velice snadné, stačí dodržet 4 jednoduché podmínky:

 1. Seminář musí trvat min. 2 hodiny
 2. Program semináře se musí týkat výkonu příslušného zdravotnického povolání nelékařského zdravotnického pracovníka (tzn. je-li to seminář pro sestry, tak sester)
 3. Akce musí mít souhlasné stanovisko profesního sdružení, ale je-li pořádán zdravotnickým lůžkovým zařízením (nebo akreditovaným zařízením) tak to souhlasné stanovisko profesního sdružení mít nemusí.
 4. Účastníkům vydáte potvrzení o účasti

Pracujete v lůžkovém zdravotnickém zařízení (není tím myšleno lůžkové oddělení, klidně můžete pracovat třeba na ambulanci, ale vaše zařízení disponuje lůžky)? Pak vám nic nebrání v tom, abyste si domluvili termín, téma akce (klidně třeba to, co potřebujete řešit a udělat si v tom jasno – např. překlady pacientů, nová vyšetření v laboratoři apod.), někdo si připravil příspěvek a přímo na pracovišti si udělali pěkné školící setkání.

Potvrzení o účasti může podepsat vrchní/staniční sestra, jako doklad o semináři pro případnou kontrolu dokumentů, které posíláte k registraci, je třeba archivovat prezenční listinu a program. No a to je celé.

DALŠÍ ČLÁNKY

4 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, pracuji v soukromé dermatologické ambulanci, máme lúžko pouze vyšetřovací. Pracuji s laserem jako terapii kožních nemocí. Ráda bych uspořádala seminář, pro sestřičky z okolních dermatologických pracovisť, ale nevím, zda li tohle pracoviště vyhovuje. Potvrzení by mohla podepsat jednatelka společnosti.
  Je to možné?

  • Akce musí mít souhlasné stanovisko profesního sdružení, ale je-li pořádán zdravotnickým lůžkovým zařízením (nebo akreditovaným zařízením) tak to souhlasné stanovisko profesního sdružení mít nemusí.

  • Já jsem to pochopila tak, že jste jen ambulance (soukromá). pak si myslím, že musíte. Ale pokud byste byli zdravotnické zařízení, kde jsou pacienti hospitalizováni, tak ne. Pletu se?

   • Jiřko, nepleteš. Je-li ambulance součástí lůžkového zařízení, tak může pořádat akci bez souhlasu ( pořadatele bude to lůžkové zařízení, nikoli ambulance). Je-li to samotná ambulance, musí mít souhlas.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: