Čtvrtek, 23. května 2024

MPSV vyhlašuje druhý ročník soutěže Pečující roku. I letos ocení neformální pečující z celé ČR

V návaznosti na úspěšný první ročník vyhlašuje MPSV i letos soutěž Pečující roku. Jejím cílem je upozornit na opomíjené téma neformální péče a vyjádřit podporu všem, kteří svým blízkým nebo jiným potřebným tuto péči poskytují. Slavnostní vyhlášení soutěže a předání ocenění se bude konat 3. září 2020 v rámci události Fórum rodinné politiky.

„Neformální péče o seniory, rodinné blízké s postižením či dlouhodobě nemocné je v České republice stále okrajovým tématem. Jedná se přitom o velmi náročnou a vyčerpávající práci, a to nejen finančně, ale také především psychicky. Tito pečující mají ztíženou pozici na pracovním trhu, často musí odejít ze zaměstnání a následně se dostávají do sociální izolace. V době koronavirové krize navíc čelili, a možná ještě budou čelit, závažným zdravotním rizikům. Prostřednictvím tohoto ocenění je chceme v jejich úsilí podpořit a poukázat na to, že neformální péče je oblastí sociální péče, před kterou rozhodně nelze zavírat oči,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Ocenění bude udělováno v následujících třech kategoriích:
1. péče o seniora staršího 65 let;
2. péče o člověka s postižením/dlouhodobě nemocného mladšího 18 let;
3. péče o člověka s postižením/dlouhodobě nemocného staršího 18 let.

Do soutěže může být nominován kdokoliv z široké veřejnosti z celé České republiky. Stačí
do 29. června 2020 vyplnit informační formulář na webových stránkách www.pecujiciroku.cz a popsat příběh nominovaného.

Zaslané příběhy nominovaných účastníků budou posuzovány komisí složenou nejen z pracovníků MPSV, ale také z odborníků na neformální péči v ČR, např. zástupcem projektu Neformální pečující či zástupcem občanské veřejnosti v oblasti neformální péče. Vyhlášení vítězů a slavnostní předání ocenění proběhne 3. září 2020 na konferenci Fórum rodinné politiky. Více informací o soutěži je možné získat také na e-mailové adrese forumrodina@mpsv.cz.

Zdroj: TZ MPSV

DALŠÍ ČLÁNKY

1 komentář

  1. jednoznačně za mě Tomáš Drábek,klub Petýrkova-sociální služby pro vozíčkáře a zároveň pracuje v Parapleti,ten kluk od 17let žije pro handkepovaný a to vystudoval leteckého mechanika,nyní je mgr.socální práce,neznám nikoho tak obětavého,se svalnatým srdcem a na místě,kde má jako mladý člověk být

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: