Vážené kolegyně a kolegové,
snížení administrativní zátěže zdravotnických pracovníků je dlouhodobým požadavkem zaměstnanců i pacientů. Na Ministerstvu zdravotnictví se sešla pracovní skupina, která chce snížení realizovat. Trápí vás v práci zbytečná administrativa? OZVĚTE SE NÁM!
Stížností, že není čas na pacienty, protože se hodně a nesmyslně něco vyplňuje, máme dost. Nyní bychom vás chtěli požádat o konkrétní zkušenosti z praxe.
- Co je podle vás zbytečné „papírování“?
- Co se zbytečně popisuje, vyplňuje, předává dál ke zpracování?
- A na druhou stranu: co v papírech postrádáte?
- Mohli byste se vyjádřit také k obsahu, vyplnění ošetřovatelské dokumentace?
- Co hodnotíte jako zbytečné nebo naopak postrádáte?
- Jaký máte názor na akreditace?
- Jsou pro nemocnice a pacienty přínosné?
Své podněty a připomínky zasílejte, prosím, do 10. srpna na adresu andrea.osmancikova@email.cz nebo brenkova.ivana@cmkos.cz.
Předem děkujeme za spolupráci.
Zdroj: http://osz.cmkos.cz/
Když jsem před deseti lety začínala ve zdravotnictví stačila jedna obyčejná teplotní tabulka. Psalo se tam všechno. Od teplot až přes léky. A teď máme v dokumentaci ordinační list, hlášení sester a k tomu další papíry (např. prevence dekubitů, přístrojový kódovník atd.) Podle mě některé papíry jsou úplně zbytečné.
Co je přístrojový kódovník? 😀
Předpokládám, že je to papír, kde se zatrhává, které přístroje se u pacienta použily-v záhlaví datum a podpis, v tabulce čárky, kolikrát. Takže třeba injektomat, EKG, inf. pumpa, CTG, monitor apod.
jsem na praxi v Rakousku nektere operacni saly pis i udajne sarze od operacnich rukavic ,sarze od NaCL k operaci a sarze od rousek no pisi skoro vsechno.Sarze od siti je uz dlouho v CR ,ale tohle je fakt super,jeste najit v systemu vsechny veci co se dohazovaly jednorazove je obcas taky orisek.
U operacni polohy musim napsat ,ze to ordinoval operater -jmeno vypsat a provedl sanitar ….
myslim .ze v CR nejsme jeste tak daleko
Jednou jsem byla na nějaké konferenci, kdy měly příspěvek i kolegyně z oddělení sterilizace- prý lepí (nebo aspoň lepily, už je to chvíli) na sáčky s nástroji nějaké nálepky, co jim lze kousek odtrhnout a ten kousek se pak lepil do dokumentace, aby se dalo dohledat, kterými nástroji byly například vytaženy stehy.
Ten pristrojovy kodovnik, jak je tu zminene, je pekna debilita, ja to sice nevyplnuju, ale vim, ze se to u nas pouziva.. Jeste by nebylo spatne zapisovat na zachode, kolik utrzku hajzlpapiru jsem spotreboval.
Co je komu do toho, svůj toaleťák si mohu spotřebovat třeba celý, to já bych se spíš nedoplatila za spláchnutou vodu, neboť se snažím dodržovat pitný režim a proto musí ta voda i ven