Sobota, 27. července 2024

Pečovala jsem o arabskou princeznu

Jmenuji se Ivana, je mi 43 let a pracuji jako fyzioterapeutka. K myšlence vycestování za prací do zahraničí mě přivedl inzerát agentury G5 Plus, který nabízel možnost vysokého výdělku a protože jsem matka samoživitelka, tak finance musím řešit dvojnásob. Jela jsem se tedy podívat do G5 Plus, abych zjistila, o čem to vlastně celé je.

Po první infoschůzce jsem se okamžitě nadchla, cítila jsem, že tuhle změnu prostě potřebuji a to navzdory reakcím okolí, které mě strašilo tím, že mě někdo unese nebo strčí za pár velbloudů do harému… Já se však odradit nenechala, nikdo za mě totiž účty platit nechtěl.

Příprava v agentuře zahrnovala účast na přípravných kurzech a do toho jsem navštěvovala lekce angličtiny. Pak už ale přišla vytoužená pracovní nabídka, a to přímo od saúdskoarabské princezny! V G5 Plus pro mě zajistili veškeré dokumenty potřebné pro vycestování, takže jsem mohla vyrazit vstříc dobrodružství. Princeznu jsem poprvé potkala v Číně, kde jsem se seznamovala s léčebným rehabilitačním programem a odtud jsme pak letěli do princezniny rodné země, Království Saúdské Arábie (KSA). Některé věci jsem znala, něco jsem ale zažila poprvé, třeba rehabilitaci jazyka, jeho ruční vytahování, protahování i stimulaci dutiny ústní různými tyčinkami z ledových obinadel, v tom mě čínská lékařka trénovala usilovně.

Rehabilitační péče pro člena královské rodiny má svá specifika. Především se rehabilituje odpoledne a večer a cvičí se a masíruje jen tehdy, když princezna sama chce. Můj hlavní rehabilitační program trval hodinu a půl a co dvě hodiny jsem prováděla cévní gymnastiku, mezitím jsme s ostatními zdravotníky a služebnými polohovali, asistovali u toalety a hygieny, občas jsme pacientku i se všemi přístroji přesouvali na vozík a procházeli se po chodbách nemocnice. Měla jsem také možnost nakouknout na standardní rehabilitační ambulanci, která patří k nemocnici. Oddělení je striktně rozdělené na mužskou a ženskou část a ženy jsou ošetřovány jen ženami – fyzioterapeutkami. A protože je KSA bohatou zemí, všechna oddělení jsou zásobována tím nejmodernějším vybavením, každá fyzioterapeutka má svůj počítač, kde může nahlédnout do pacientových záznamů. Na velmi vysoké úrovni je pak vybavení dětských rehabilitací. V KSA jsem také absolvovala několik odborných kurzů, které jsou trochu jiné, než u nás, a musím říci, že mě v mnohém obohatily a rozšířily můj pohled na možnosti přístupů k léčbě. Česká fyzioterapie je ovšem v KSA velice ceněná a považují nás za opravdové odborníky, o čemž svědčí nejen nadstandardní finanční ohodnocení, ale i přítomnost mnoha fyzioterapeutů v početné královské rodině. A touhle informací teď, ač nerada, ukončím svou malou ochutnávku profesního života českého fyzioterapeuta v KSA. Psát o tamní kultuře, památkách, přírodních krásách a trávení mého volného času je neméně zajímavé povídání, ale to by už vydalo na celou knihu…

Ivana Linzerová

Další informace o práci v zahraničí pro zdravotníky najdete na www.g5plus.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

7 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj, tady je Ivana. Ano, děti jsem nechala doma. Pokud se žena rozhodne vycestovat za prací, musí zafungovat zbytek rodiny. Každá práce má prostě svá pozitiva i negativa. V mém případě se o děti (tehdy 15 a 18 let) staral jejich otec (exmanžel) a i přes počáteční úskalí si vytvořili báječnou partičku :-). Ani jsem neplánovala brát je s sebou, protože byly na studijích.
    Mimochodem jsem stále matka-samoživitelka a chystám se vycestovat znovu a to i se svým dvouletým chlapečkem. Je možné ucházet se o pracovní pozici,která nabízí vzít si rodinu sebou, ale procesování je trochu složitější a delší -přesto, když se chce, všechno jde :-). Tak mi držte pěsti :-). Ráda zodpovím jakoukoliv otázku týkající se článku :-).

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: