Úterý, 23. července 2024

Platové tabulky od ledna do prosince 2016

Státním zaměstnancům, zaměstnancům ve veřejných službách a správě, jako jsou učitelé nebo hasiči, úředníci, knihovníci či pracovníci v sociálních službách stouply od listopadu platové tarify o tři procenta. Přidáno dostanou i zaměstnanci ve zdravotnictví, platový tarif se jim zvýší od ledna roku 2016, a to o pět procent.

Od 1. listopadu 2015 se zvýšily platové tarify pro státní zaměstnance, pro zaměstnance ve veřejných službách a správě o tři procenta. U zaměstnanců ve zdravotnictví dojde k pěti procentnímu navýšení až k 1. lednu 2016, protože financování platů v této oblasti je navázáno na odlišný zdroj hrazení prostředků na platy, respektive je navázáno na úhradovou vyhlášku vydávanou pro celý kalendářní rok. Navýšení o pět procent má zajistit vyšší motivaci zdravotnického personálu a zamezit častému odlivu lidí mimo segment zdravotnictví.

Ke stažení

 

Platová třída závisí na nejtěžší vykonávané práci, zatímco platový stupeň záleží na započitatelné praxi a nejvyšším dosaženém vzdělání. Následující tabulky nejsou účinné pro soukromé, neziskové ani církevní organizace, kde jsou zaměstnanci chránění zaručenými mzdami nebo kolektivně uzavíranými mzdovými tarify.

Platové třídy níže jsou pro zdravotnické pracovníky, kteří poskytují zdravotní služby u poskytovatele zdravotních služeb a v zařízení sociálních služeb“ . Může sem patřit například klinický psycholog, sanitář, nutriční asistent nebo terapeut, radiologický nebo porodní asistent, sestra, ergoterapeut, zdravotní laborant, zdravotně-sociální pracovník, adiktolog, fyzioterapeut a další.
Stupnice platových tarifů podle platových tříd a platových stupňů pro zaměstnance uvedené v § 5 odst. 6

Výstřižek

Tabulka výše neplatí pro lékaře, zubaře, farmaceuty, ale také nelékařské zdravotnické pracovníky poskytující zdravotní služby ve zdravotnickém zařízení Ministerstva obrany, které není příspěvkovou organizací, v centru letecké záchranné služby Armády České republiky, ve Zdravotnickém zařízení Ministerstva vnitra a ve Vězeňské službě nebo pro lékaře u poskytovatele zdravotnické záchranné služby.
———————————————————-
Tabulka pro sociálního pracovníka, pracovníka v sociálních službách (§ 109, 116, z. č.108/2006 Sb.) v zařízení sociálních služeb u poskytovatele soc. služeb, který vykonává činnost v soc. službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve školách a školských zařízeních, ve věznicích, v zařízeních pro zajištění cizinců a v azylových zařízeních nebo sociální pracovník u poskytovatele zdravotních služeb, pokud není uvedeno jinak. Tato tabulka je platná od 1.11.2015, tarify jsou zvýšeny o 3%, v lednu 2016 již ke zvýšení nedochází.

pss
——————————————
Pracujete-li v soukromé sféře, např. soukromého lékaře, v nemocnici typu a.s. nebo s.r.o., tyto tabulky se vás netýkají. Pobíráte mzdu, jejíž výše se řídí podle nařízení 567/2006 Sb., o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí.

Ke stažení

Zvýšení mezd od 1. ledna 2016

Nařízení 567/2006 Sb.  se od 1. ledna 2016 mění, mzdy se zvyšují v souvislosti se zvýšením minimální mzdy

Ke stažení

Více tabulek a zdroj ZDE

DALŠÍ ČLÁNKY

3 KOMENTÁŘE

  1. Kdo víc křičí,více dostane.V oblasti poskytování pobytových sociálních služeb je to medvědí služba a cesta k dalšímu a ještě většímu rozdílu v odměňování pracovníků výše uvedených oborech za bezmála stejnou náplň pracovní činnosti. A výsledek ? Propouštění sester ze sociálních služeb, byť tam mají své nezastupitelné místo. Omezení poskytování odborné oš.péče v domovech pro seniory, snížení příjmu pro domovy od zdravotních pojišťoven. Prostě systém je opět a stále mimo realitu. Jurčíková – ředitelka domova pro seniory

  2. Děkuji za takovýto přehled…mám pocit, že už ani to prase se v dnešních zákonech nevyzná…

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: