Pátek, 24. května 2024

Platy v roce 2020!

Platové tabulky, přesněji návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, jsou v připomínkovém řízení! Jaké budeme mít platy, pokud bude nařízení schváleno? Koukněte na návrh platové tabulky.

Tabulka platí pro pro zdravotnické pracovníky vyjma lékařů a stomatologů a dále pro pracovníky v sociálních službách nebo sociální pracovníky v zařízení sociálních služeb, u poskytovatele sociálních služeb, kteří vykonávají činnost v sociálních službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve škole a školském zařízení, ve věznici, v zařízení pro zajištění cizinců a v azylovém zařízení, nebo sociální pracovníky u poskytovatele zdravotních služeb

Pro ilustraci: nástupní plat všeobecné sestry v 10. platové třídě je v současnosti  22 800 Kč, nově by byl 24 300 Kč. Všechny tarify jdou o 1500 Kč nahoru.

Celý legislativní proces budeme pečlivě sledovat, schválené to ještě není. Zůstaňte s námi v obraze!

 

DALŠÍ ČLÁNKY

7 KOMENTÁŘE

 1. Ráda bych věděla,jestli se platy ujednotí se státními nemocnicemi. Tedy jestli i v krajských nemocnicích (a.s.) vzrostou platy (mzdy) sester stejně o 1500,Kč a jestli budou zařazeny do odpovídající platové třídy,tzn. jestli bude brán zřetel na kvalifikaci (atestace,specializace).Doposud tomu tak není,jsme stále v 10. třídě jako všeobecné sestry bez specializací.

  • S jistotou vám na to nikdo neodpoví, ale podle mně je velmi nepravděpodobné, že by k tomu došlo. Příští rok určitě ne. Nicméně teoreticky nic nebrání soukromé nemocnice státní tabulky používat.

   • Mám stejný dotaz jako paní Milena, jen by mě ještě zajímalo, jestli se konečně zdravotní laboranti dostanou do 10. platové třídy jako sestry. Po dvou letech jsme konečně získali laborantku, ale zřejmě o ní přijdeme, protože u KZ a.s. má minimálně o 5 tisíc méně než spolužačky v jiné nemocnici. S titulem Bc. zařazena do devítky. KZ a.s. nerespektuje NV (tabulky). Pominu platy v soukromých laboratořích.

 2. Je děs, že se platový stupeň zastavil na 32 letech. To se pořád mele o 21. století, ale tabulky drží z 19. A stále stejná písnička.. Ušetřit, ušetřit a ještě víc ušetři. I kdyby lítala po celým špitále jedna sestra a jeden sanitář, tak ji strhnou 1/2 hodiny z pracovní doby, přestože nemůže svléknout uniformu a dát si přestávku na jídlo mimo oddělení .
  Děláte 32let stejné 12 stupeň, 35… stejné 12.st, I když budete dřít jak idiot 50 let, tak se stupněm se nehnete
  .

 3. Dobrý den,jsem moc ráda,že po dlouhých 20 letech ve zdravotnictví (nyní a.s.),mohu opět pracovat ve státním zařízení (sociální sféra).Podotýkám,že stále jako zdravotní sestra již dalších 5 let.Ten rozdíl se opravdu nedá srovnat,myslím tím hlavně tolik potřebnou jistotu (garance platových tabulek státem). Nezávidím kolegyním z a.s. A jiných forem nestátních zařízení,kde nemáte jistotu,co bude zítra.Přeji nám všem hodně sil do další velmi náročné práce.

 4. Dobrý den,jaký stupen platí pro mě,jsem pečovatelka bez praxe,praxe pouzze ze školy,mam výuční list s 3tříletý učební obor děkuji.

  • Dobrý den, platový stupeň se určuje podle délky praxe, pokud jste zatím nepracovala, máte praxi do 1 roku čili stupeň 1.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: