Úterý, 23. července 2024

Pracovní karanténa ve zdravotnictví a soc. službách zrušena, testování jede dál!

Od 19. února 2022 platí nové mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které mimo jiné stanoví pravidla testování pro zaměstnance poskytovatelů zdravotních služeb nebo vybraných poskytovatelů sociálních služeb. Upozorňujeme, že následující text je zjednodušený, kompletní nařízení si můžete stáhnout ZDE.

  1. Zaměstnanci se na pracovišti testují 1x za 7 dní antigenním testem, který provádí zdravotnický pracovník. Výjimku z tohoto testování mají dle nařízení očkovaní, lidé v ochranné lhůtě 180 dní po nemoci Covid-19 nebo zaměstnanci, kteří se nepotkávají na pracovišti s dalšími lidmi. Dále osoby, které mají čerstvý PCR test či pracovníci, kteří se testují jinde.
  2. V případě, že má zaměstnanec pozitivní antigenní test a MÁ příznaky onemocnění covid-19, informuje zaměstnavatele a svého praktického lékaře, který určí další postup.
  3. V případě, že má zaměstnanec pozitivní antigenní test a NEMÁ příznaky onemocnění covid-19, informuje zaměstnavatele a KHS mu nařídí karanténu na dobu 5 dní. Zaměstnanec rovněž postoupí PCR test a pokud je negativní, karanténu KHS ukončí.
  4. PRACOVNÍ KARANTÉNY SE RUŠÍ!

Všem poskytovatelům zdravotních služeb a všem poskytovatelům sociálních služeb se nařizuje, aby omezili konání porad, seminářů a dalších podobných setkání vícero osob na pracovišti nebo i jinde z pracovních důvodů tak, aby se konaly pouze nezbytné akce v nejmenším možném počtu účastníků.

Odkaz na nařízení na webu MZ ZDE

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky