Úterý, 23. července 2024

Sestry v Baťovce si polepší o 10 %!

Mzdy zdravotníků v KNTB, a.s. se od ledna zvýší stejně jako platy ve státních zařízeních o 10 %. Pro výpočet navýšení mzdy se bude vycházet z částky, která by zdravotníkům náležela jako plat ve státních nemocnicích. Odbory uzavřely kolektivní smlouvu se zaměstnavatelem v rekordním čase.

I když v letech minulých se jednání o Kolektivní smlouvě táhlo měsíce, letos byla překvapivě podepsána již před Vánočními svátky. Oproti dosavadním zvyklostem je tento dokument podepsán na dva roky s tím, že příští rok se bude jednat pouze o odměňování.

Všechny strany se dohodly, že mzdy zdravotníků se od ledna zvýší o 10 %, přičemž pro výpočet navýšení mzdy se bude vycházet z částky, která by jim náležela jako plat ve státních nemocnicích. Mzda se navýší také nezdravotnickým pracovníkům, a to o částku 1000 korun při plném úvazku. Pro všechny zaměstnance se zavádí příspěvek na penzijní připojištění ve výši 250 až 3000 korun, dle let odpracovaných v Baťově nemocnici. Dále Kolektivní smlouva řeší valorizaci ústavní pohotovostní služby, přesčasové práce, upravuje podmínky kvalifikačních dohod a poskytování volna na vzdělávání.

Nad rámec Kolektivní smlouvy se vedení nemocnice s Odborovými organizacemi dohodlo, že jako poděkování za náročnou práci a péči o infekční pacienty, poskytne každému zaměstnanci poukázku do lékárny v hodnotě 2000 korun.

„ Jsme aktuálně v dobré finanční kondici a máme zájem si zaměstnance udržet. Zároveň vnímáme, že zaměstnanci potřebují mít jasno v tom, za jakých podmínek budou v nemocnici v příštích dvou letech pracovat“,  konstatoval Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati.

„ Jednání o Kolektivní smlouvě bylo úplně jiné než v letech minulých. Musím poděkovat nové náměstkyni pro personální řízení, paní Janě Pająk i panu řediteli Maráčkovi za lidské, vstřícné a konstruktivní jednání. Pevně věříme, že zvýšení mezd a navýšení benefitů povede k větší spokojenosti zaměstnanců a Baťova nemocnice se stane atraktivnějším zaměstnavatelem“, uvedla předsedkyně místní organizace OSZSP Martina Hvozdenská.

V dalších třech nemocnicích Zlínského kraje rovněž probíhají jednání mezi zástupci odborových organizací a managementy těchto zdravotnických zařízení. Nejdále jsou zatím v Uherskohradišťské nemocnici, kde byla kolektivní smlouva podepsána stejně jako ve Zlíně. V Kroměřížské nemocnici byla platnost letošní kolektivní smlouvy po dohodě s odbory prosloužena do konce února a ve Vsetínské nemocnici až do konce března. Zástupci vedení nemocnic ve Vsetíně a Kroměříži věří, že se kolektivní smlouvu podaří uzavřít dříve, ale chtějí mít na jednání dostatečný prostor. V každém případě budou nově sjednané podmínky platit i zpětně od počátku ledna 2021.

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky