Čtvrtek, 23. května 2024

Platy zdravotnických pracovníků a v sociálních službách v roce 2021!

DOPLNĚNO 21.12. 2020: NÁVRH NA SVÉM ZASEDÁNÍ VLÁDA SCHVÁLILA!

Návrh nových platových tarifů je na světě! Navrhuje se zvýšení platových tarifů lékařských i nelékařských zdravotnických pracovníků poskytujících zdravotní služby, pracovníků v sociálních službách a sociálních pracovníků a lékařů orgánu ochrany veřejného zdraví o 10 %. Tady se můžete podívat na navrhovanou platovou tabulku pro příští rok. Jedná se o návrh v připomínkovém řízení, zatím není platný! Pro ilustraci nástupní plat všeobecné sestry absolventky je nyní 24 300 Kč, v roce 2021 by měl být 26730Kč. 

Platová třída závisí na nejtěžší vykonávané práci, zatímco platový stupeň záleží na započitatelné praxi a nejvyšším dosaženém vzdělání. Následující tabulky nejsou účinné pro soukromé, neziskové ani církevní organizace, kde jsou zaměstnanci chránění zaručenými mzdami nebo kolektivně uzavíranými mzdovými tarify.

Platové třídy jsou pro zdravotnické pracovníky, kteří poskytují zdravotní služby u poskytovatele zdravotních služeb a v zařízení sociálních služeb“ . Může sem patřit například klinický psycholog, sanitář, nutriční asistent nebo terapeut, radiologický nebo porodní asistent, všeobecná sestra, praktická sestra, ergoterapeut, zdravotní laborant, zdravotně-sociální pracovník, adiktolog, fyzioterapeut a další. 

Tabulka platí i pro sociálního pracovníka, pracovníka v sociálních službách pro zařízení sociálních služeb u poskytovatele soc. služeb, který vykonává činnost v soc. službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve školách a školských zařízeních, ve věznicích, v zařízeních pro zajištění cizinců a v azylových zařízeních nebo sociální pracovník u poskytovatele zdravotních služeb, pokud není uvedeno jinak. 

Tabulka výše neplatí pro lékaře, zubaře, farmaceuty, ale také nelékařské zdravotnické pracovníky poskytující zdravotní služby ve zdravotnickém zařízení Ministerstva obrany, které není příspěvkovou organizací, v centru letecké záchranné služby Armády České republiky, ve Zdravotnickém zařízení Ministerstva vnitra a ve Vězeňské službě nebo pro lékaře u poskytovatele zdravotnické záchranné služby. Pracujete-li v soukromé sféře, např. soukromého lékaře, v nemocnici typu a.s. nebo s.r.o., tyto tabulky se vás netýkají. Pobíráte mzdu, jejíž výše se řídí podle nařízení 567/2006 Sb., o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí.

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky