Pátek, 24. května 2024

Soutěž o zdravotnickou literaturu

Chcete vyhrát pěknou knihu? Máme tady první z našich soutěží! Zkuste správně zodpovědět dvě otázky a vyhrajte knihu pro sestry. Vyhrává DVACÁTÁ správná odpověď. V případě, že nebude žádná odpověď správná, vyhrává první nejbližší tip.
Odpovědi posílejte do 12.4. 2013 do 9:00

Soutěžní formulář se zobrazí pouze přihlášeným uživatelům.

Ještě nejste zaregistrování? Registrujte se
Registrace na webu je zcela zdarma. Vyplníte pouze svoje uživatelské jméno a e-mail. Na Vaši uvedenou e-mailovou adresu bude odesláno automaticky vygenerované heslo, které si po přihlášení změníte za vlastní a také si můžete doplnit svůj profil.

SOUTĚŽ JE UKONČENA!

Co můžete vyhrát?

Lékařský dekameron od Antonína Doležala v ceně 356 Kč.

zdravotnicka-literaturaLékařský dekameron je kniha se stovkou příběhů o lékařích, sestrách i pacientech.
A proč dekameron? Stejně jako u Boccaccia je v ní 100 příběhů, ale na rozdíl od díla geniálního renesančního spisovatele, kde jde o příběhy fiktivní, v Doležalově Lékařském dekameronu jde o příběhy skutečné, pouze jména jsou někde pozměněna. Příběhy se odehrávají v rozmezí od 40. let 20. století až do doby nedávno minulé.
Podobně jako u Boccaccia, také Doležalovu vyprávění dominují vztahy mezi muži a ženami, v prvním plánu často láska a sex, v druhém pak hluboká moudrost, která strhujícím způsobem otevírá psychologické hlubiny lidské sexuality i pohled do duše lékaře. A v pozadí příběhů, tu zábavných či pikantních, jinde vážných či poněkud drsných, se vždy jako červená nit táhne obdiv a úcta k lékařskému povolání se všemi jeho radostmi a strastmi.
Příběhy anekdotické povahy jsou zde nenásilně prokládány úvahami filozofickými, přírodovědeckými, psychologickými a sociologickými. Knížka zcela jistě pobaví, ale pozornému čtenáři poskytne i dostatek podnětů k přemýšlení nad sebou samým, jeho bližními a celým světem a děním kolem nás.
Prof. MUDr. Antonín Doležal, DrSc., je moudrým průvodcem po nejrůznějších peripetiích sexuality, od dětství po stáří. Je přitom průvodcem znalým a tolerantním, který zdařile balancuje na hraně morality a legrace. Je zřejmé, že autor má rád lidi, jejich slabosti a hříchy popisuje s chladnou hlavou a moudrým odstupem znalce.
Lékařům a zdravotníkům tato kniha jistě připomene mnoho vlastních komických i tragikomických příběhů, ostatním pak toto prostředí přiblíží a potvrdí dobře známou pravdu, že totiž jejich zdánlivě sebevědomí doktoři jsou nakonec také jen lidé, se všemi svými slabostmi.

DALŠÍ ČLÁNKY

4 KOMENTÁŘE

  1. Gratulujeme k výhře uživatelce: evabudin. Její tip se nejvíce blížil správně odpovědi.
    Správná odpověď byla Ošetřovatelství.info vzniklo v roce 2009 a 8.4 se zaregistrovalo 118 uživatelů.
    Výherkyni jsme kontaktovali e-mailem!

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: