Sobota, 18. května 2024

Titul Žena roku 2016 si odnesla „sestřička“ Bohumila Hajšmanová

Bohumila Hajšmanová, zakladatelka a ředitelka domácí a hospicové péče a sociálních služeb v Plzni získala titul Žena roku 2016 v kategorii BYZNYS. Soutěž vyhlašuje časopis Žena a život. Letos proběhla už potřetí, a to ve třech kategoriích: BYZNYS, FRIEND a INTERNET
Bohumila je původně všeobecná sestra a její práce se nedá přehlédnout! Gratulujeme!

 

Pár otázek pro Bohunku

Čteš běžně Ženu a život? Co tě v soutěži nejvíc překvapilo?
Běžně ne, občas se mi ale do ruky dostane. Co mne překvapilo? Že jsem vyhrála. Je to pro mne obrovská pochvala za práci, kterou dělám. A pak mne překvapilo, že jsme jsme vyhrály tři zdravotní sestry. I když – vlastně by mne to překvapit nemělo, sestry jsou zkrátka nejlepší.

Původně jsi všeobecná sestra. Dokážeš si představit, že by ses k té profesi vrátila?
Ale já od ní nikdy neodešla. To, že řídím 2 organizace se skoro 60 zaměstnanci neznamená, že když je potřeba, nejdu „si ráda zapíchat“. Samozřejmě nechodím na směny, ale spíše funguji jako rádce nebo poslední záchrana, když něco nejde.

Co považuješ za svůj největší životní úspěch?
Možná se čeká, že začnu mluvit o své rodině, jak je jedinečná. Ona tedy je, protože už 18 let se mnou můj manžel a dva synové prožívají mé pracovní nasazení a ne vždy to se mnou je lehké. Ale za opravdový životní úspěch považuji mé 2 organizace. Jedna se věnuje domácí péči a připravuje spuštění domácí hospicové péče a jako druhou jsem založila neziskovku se sociálními službami, které na domácí péči navazují. Máme pečovatelskou službu, denní a týdenní stacionář pro seniory a canisterapii.

Jaké máš koníčky? Stíháš něco dalšího kromě práce a rodiny?
Práce a rodina se prolíná. Když nejsem v práci, jsem doma a obráceně. Práci si nosím i vodím domů. Naši 2 canisterapeuti (ze tří) bydlí u nás doma. Přesněji bych možná mohla říct, že my bydlíme u našich psů. Takže asi každý pochopí, jak je to s mými koníčky.

Koho bys ty přihlásila do soutěže Žena roku a proč?
Každou ženu. Každá žena je něčím zajímavá a něčeho v životě dosáhla. Kdybych teď jmenovala některou konkrétní, nebylo by to spravedlivé. Mám skoro 60 kolegyň a každá z nich by si toto ocenění zasloužila. Třeba za to, že ve zdravotnictví nebo sociálních službách vůbec jsou. Za to, že ve dne i v noci pomáhají nemocným, starým či handicapovaným lidem. Za to, že po své práci jdou jako dobrovolníci např. do divadla s našimi klienty nebo třeba do ZOO. Za to, že po těžké šichtě zvládnou tu druhou doma. Za to, že neplní jen úkoly, které mají v náplni práce, ale že ty naše staříčky pohladí a klidně jim z domova přinesou vlastnoručně upečenou buchtu.

Co bys popřála sestrám a dalším čtenářům Ošetřovatelství.info?
V dnešní době přeji sestřičkám skokové zvýšení platu, ideální zákon o vzdělávání a příliv šikovných kolegyň. Čtenářům nemůžu přát nic jiného, než abys ty, Leni Šnajdrová, vítězko kategorie „Internet“, tuto stránku dál vedla tak, jako dosud.

Velký rozhovor s Bohunkou si přečtěte v časopisu Žena a život, který bude na stáncích ve středu 16.11.2016.

Lenka Šnajdrová pro www.osetrovatelstvi.info

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky