Sobota, 18. května 2024

Začíná již šestý ročník Týdne sociálních služeb

Profesionálně řízené a poskytované sociální služby jsou přirozenou a nutnou součástí každé moderní společnosti, pro kterou je důležitý důstojný život a integrace všech skupin jejích obyvatel. Cílem celostátního Týdne sociálních služeb je proto tyto služby představit veřejnosti a upozornit ji na problémy, s kterými se potýkají. Šestý ročník začíná v pondělí 6. října.

Týden sociálních služeb, který vyhlašuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí, každý rok přibližuje náročnou a zodpovědnou práci lidí, kteří v této oblasti pracují. „Našim cílem je ukázat, že sociální služby v České republice jsou kvalitní, že pomáhají statisícům lidí a že zachovávají lidskou důstojnost a soběstačnost,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

„Jsem velmi ráda, že se nám na vládě podařilo vyjednat to, že kolem 100 000 zaměstnanců sociálních služeb dostane přidáno. Tito pracovníci se starají o seniory, mentálně i zdravotně postižené pacienty a jejich platy jsou přitom velmi nízké, kvůli čemuž často odcházejí jinam. Společnost pak nemá dostatek těchto pracovníků. Věřím, že navýšení prostředků jim alespoň trochu pomůže,“ dodala ministr

„Týden sociálních služeb je každoročně obdobím, během kterého probíhají desítky různých aktivit zaměřených jak na veřejnost, tak na zaměstnance, zaměstnavatele a další odborníky z oblasti poskytování sociálních služeb,“ uvedl prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký.

Hlavní událostí bude opět Výroční kongres poskytovatelů sociálních služeb ČR probíhající v hotelu Palcát a Galerii Vančurova v Táboře 9. a 10. října. Již šestého ročníku kongresu se zúčastní mj. ministryně Marksová, veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová a další významné osobnosti a odborníci z oblasti sociálních služeb a souvisejících oborů. Pro cca 600 účastníků jsou připraveny odborné přednášky, volitelné sekce a workshopy. Čtvrteční večer bude patřit společenskému galavečeru, na kterém mj. několik rezidenčních zařízení sociální péče obdrží certifikáty „Značka kvality v sociálních službách“ a „Zelený domov“. Poprvé je součástí pátečního programu ve spolupráci s australskými odborníky prostřednictvím videokonference realizované Česko-australské fórum péče o seniory.

Týden sociálních služeb zahrnuje i řadu tzv. doprovodných aktivit poskytovatelů sociálních služeb, orgánů veřejné správy, zájmových sdružení a dalších organizací. Mezi ně patří například vyhlášení výsledků celostátní soutěže o nejlepší periodikum domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem „Zlaté listy 2013“ 8. října v Domově pro seniory Heřmanův Městec či dny otevřených dveří v několika stovkách zařízení poskytujících sociální služby. Další informace jsou k dispozici na této stránce.

Zdroj: MPSV

 

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky