Úterý, 23. července 2024

Zahájení 10. ročníku „Nejlepší nemocnice ČR 2015“

Dne 1. února 2015 byl zahájen 10. ročník celostátního projektu „Nemocnice ČR 2015“. Tento projekt je postaven na celostátním sledování spokojenosti a bezpečnosti pacientů nemocnic a také sledování spokojenosti a bezpečnosti zaměstnanců nemocnic, kteří mají ve svých rukou tuto pacientskou spokojenost – tyto informace pak předáváme vedení nemocnic jako zpětnou vazbu.

V roce 2014 se tohoto projektu zúčastnilo 92 tis. pacientů (ambulantních a hospitalizovaných) a téměř 8 tis. zaměstnanců. Od roku 2006, kdy nezisková organizace HealthCare Institute s tímto rozvojovým projektem začala, se dobrovolně zapojilo více než 400 000 respondentů (pacientů a zaměstnanců nemocnic).

Novinky pro rok 2015:

 1. Na základě spolupráce s vedoucími kvality v nemocnicích jsme se zaměřili nejen na sledování spokojenosti, ale i bezpečnosti pacientů a zaměstnanců nemocnic.
 2. Dotazník pro hospitalizované pacienty: byl konzultován s představiteli akreditovaných fakultních
  a krajských nemocnic ČR za účelem dodržování bezpečnosti a standardů kvality v nemocnici.
  Je také standardně používán v průzkumech některých zdravotních pojišťoven.
 3. Dotazník pro ambulantní pacienty: vzhledem k hojné účasti ambulantních respondentů v roce 2014 (tj. 36 tis. vyplněných dotazníků) byl opětovně zařazen do projektu Nemocnice ČR 2015 a konzultován s představiteli akreditovaných fakultních a krajských nemocnic ČR.
 4. Dotazník pro zaměstnance nemocnic: byl rovněž aktualizován vstříc aktuálním potřebám
  v nemocnicích. Vznikl na základě konzultace s představiteli 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy
  v Praze a představiteli akreditovaných fakultních a krajských nemocnic ČR.
 5. Sběr dat v roce 2015: bude probíhat od února do 31. srpna. Výsledky budou dostupné od listopadu na internetových stránkách www.nejlepsi-nemocnice.cz.
 6. Vzory dotazníků jsou k dispozici již nyní až do 31. srpna 2015 na www.nejlepsi-nemocnice.cz (v sekci Podpůrné materiály a informace).

Součástí projektu je pravidelné sestavování žebříčku nemocnic ČR a pozitivní oceňování nejlépe vyhodnocených nemocnic. Průzkum je prováděn každoročně ve všech 156 nemocnicích s akutními lůžky a výsledky jsou přístupné obyvatelům ČR. Získané výsledky ze sledování spokojenosti pacientů a zaměstnanců nemocnic jsou předávány managementu nemocnic a jejich zřizovatelům za účelem postupného zvyšování kvality a bezpečnosti v nemocnicích.

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky