Pátek, 24. května 2024

Zdravotnická VOŠ MEDEA slaví, sestry vzdělává už 20 let

Praha, 5. května 2016 – Nejstarší soukromá zdravotnická škola v Praze slaví narozeniny. Založena byla již v roce 1992, v květnu 1996 se pak MEDEA stala vyšší odbornou školou. Od té doby její brány opustily stovky diplomovaných sester, zdravotnických záchranářů a v minulosti také porodních asistentek.

SVOŠZ MEDEA s.r.o. je historicky první soukromá zdravotnická škola v Praze, založená v roce 1992. Je zařazena do sítě škol MŠMT ČR a od roku 1996 poskytuje vyšší odborné zdravotnické vzdělání v akreditovaných oborech. V současné době jsou to Diplomovaná všeobecná sestra, Diplomovaný zdravotnický záchranář a od roku 2014 také Diplomovaný nutriční terapeut.

MEDEA04-500pxK letošním narozeninám si škola MEDEA hodlá nadělit nejen nové studenty, kterých chce v následujícím školním roce přijmout přes 90, ale i nové vybavení specializované učebny ošetřovatelství a cvičné kuchyně pro nutriční terapeuty. V rámci výročí škola rovněž navazuje spolupráci s novými institucemi – záchrannými službami, nemocničními zařízeními i neziskovými organizacemi. Ředitel SVOŠZ MEDEA s.r.o. Lukáš Kindl vysvětluje, proč jsou partnerství pro zdravotnickou VOŠ zásadní: „Vyšší odborné školy připravují studenty zdravotnických oborů nejen teoreticky, mimořádný důraz je kladen na odbornou praxi. Spojujeme se tedy s kvalitními institucemi, které našim studentům poskytnou výbornou přípravu na výkon jejich budoucího povolání.“

Kromě učebních pomůcek a spolupráce si MEDEA dala také netradiční dárek. „K 20. narozeninám jsme se rozhodli adoptovat pandu červenou ze ZOO Praha a podpořit tak chov těchto krásných šelem. Maskotem školy je medvídek a oficiálními barvami jsou červená a bílá, a téhle kombinaci je malá panda nejblíž,“ dodává Lukáš Kindl.

Na výročí škola upozorní speciálním logem, drobnými upomínkovými předměty a oslavou s partnery školy a studenty.

Zdroj: TZ Medea

DALŠÍ ČLÁNKY

1 komentář

  1. Za mých mladých let to byla státní SZŠ a v letech 1986-8 jsem tam dělala nástavbu porodní asistentku

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: