Čtvrtek, 23. května 2024

Jaké bylo 2. setkání ohrožených druhů?

Už podruhé pořádalo Ošetřovatelství.info školící a zábavný víkend (nejen) pro sestry. Smyslem víkendu je se osobně poznat, vyměnit si zkušenosti, nabrat nové znalosti, a také se pobavit a odpočinout si. Účastnily se, jak jinak, samé ženy.

muzeum Tentokrát byl naším cílem stylový Penzion nad stájí v malebné obci Jakartovice v blízkosti Opavy. Čekaly nás útulné pokoje, dobré jídlo, rychlá obsluha a přivezly jsme i krásné počasí.

Školící program byl opravdu bohatý. Velký úspěch měly přednášky zaměřené na spolupráci s kolegy – cizinci, rizika ošetřovatelské péče pro pacienty i personál, novinky z podiatrie a spolupráce s laboratoří. Jedna kolegyně odvážně vystoupila s osobním tématem psychické poruchy.

Největším hitem byla návštěva Muzea ošetřovatelství ve Slezské nemocnici v Opavě. Velký dík patří Lence Hankové, náměstkyni ředitele pro ošetřovatelskou péči, která nám obětovala sobotní volno, aby nás muzeem provedla. Řada z nás se ocitla v době svého mládí, kdy jsme oblékaly modrobílou uniformu, skládaly skleněné stříkačky a četly Zdravotnickou pracovnici. Muzeum vzniklo za velkého úsilí samotné paní Hankové a materiálu už má dostatek, aby zaplnilo menší dvoupatrovou budovu.

Materiál se ovšem stále shání, máte-li k dispozici cokoli „historického“, můžete to zaslat na adresu:
Mgr. Lenka Hanková, náměstek ředitele pro ošetřovatelskou péči, Slezská nemocnice v Opavě, p.o., Olomoucká 470/86, Předměstí, 746 01 Opava

party1V sobotu odpoledne zbyl čas na cvičení Zumby – lekce byla plná smíchu a výborné nálady. Večer měla zcela v režii manažerka zábavy Lenka Tichá, která nachystala Halloweenskou party. Tolik strašidel penzion jistě ještě neviděl a opět se potvrdilo, že české zdravotnice jsou neuvěřitelně kreativní!

Loučily jsme se nerady, ale se slibem, že na jaře jedeme zase! Chcete jet s námi? Sledujte www.osetrovatelstvi.info, ať nepropásnete přihlášení.

ls

 

DALŠÍ ČLÁNKY

3 KOMENTÁŘE

  1. když si umí poradit s klienty, pacienty, simulanty a titulovanými příbuznými, zcela jistě se museli cítit skvěle tam, kde byli mezi svými….. jen tak dál a škoda JMK toto zatím neumí

  2. Kdybych nebyla týden před plánovanou operací,jela bych hned 🙂 ,tak doufám,že už si na příště já nic takového nevymyslím :)).

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: