Pátek, 24. května 2024

Aktuální stav novely zákona č. 96/2004 Sb.

Zrušení kreditů a registrace a 4+1 bude! Senát dnes (8. 6. 2017) schválil novelu zákona č. 96/2004 Sb., o nelékařských zdravotnických povoláních. Chybí už jen podpis prezidenta!

 

Zdroj: Poslanecká sněmovna

DALŠÍ ČLÁNKY

14 KOMENTÁŘE

 1. Paráda aspon už nemusí zdrav. asistent (praktická sestra) pracovat pod dohledem. Hurá!!

 2. Jsem RDG laborant s 45 letou praxi a atestací v oboru ,protože jsem si neprodloužila registraci tak jsem byla zařazena do 8 platové třídy z 10 třídy k 1.6.2017.Registrace je nadřazena vzdělání .Jsem velice ráda ,že novela byla schválena .

  • Taky jsem RDG, s praxí 30 let, a raduju se. Proč by mi nějaká Bc. s minimální praxí měla dělat dozor, když jsem ji vlastně vše naučila já. Konečně naši zákonodárci schválili něco rozumného. Až to podepíše prezident ,s kamarádkou zdravotní sestrou( též 30 let praxe) si otevřeme šampáňo.

 3. Dávám palec nahoru,jen tento „TEROR“ trval už moc dlouho.Jsem jen zvědavá, co na to absolventi zdr.lycea,mají maturitu na SZŠ a mohou pracovat pouze jako sanitáři a 4+1 pro ně neplatí!!!Hnus,co jsme dokázali udělat s původní SZŠ…..

  • však to, že někdo vystuduje střední zdravotnickou školu, přece neznamená, že je to „poloviční sestra“, ne? moje nejstarší studuje obor aplikovaná chemie a jedna ze škol, kde jsme se před přijímačkama byli podívat, byla právě střední zdravotnická škola. obor se sestrou nemá nic společného, ale je zaměřený na zdravotnictví, ŠVP se nazývá „farmaceutické substance“. stejně tak se dá na té škole studovat požární ochrana nebo oční optik nebo tuším asistent zubního technika… zdravotnictví přece nejsou jenom sestry, aby se automaticky předpokládalo, že kdo má zdrávku, ten je (skoro) sestra.
   lyceum je přípravka na vysokou, v tomto případě zdravotnického zaměření, ne příprava na práci „u lůžka“.

 4. Chci se zeptat jak dále pokračuje podepisování novely p. prezidentem? Končí mi registrace v září a nějaké body stále chybí.. :-/ tak nevim jestli je mám ještě honit, nebo to nestojí za to. Nečeká se náhodou na volby?? aby to netrvalo dalších pár let.. tenhle jeden podpis… :-/ ??

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: