Čtvrtek, 23. května 2024

Aktuální stav novely zákona č. 96/2004 Sb.

Návrh je zařazen na projednávání 7. schůze senátu od 31.5. Nicméně Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku senátu vydal usnesení, kde Senátu Parlamentu ČR doporučuje vrátit návrh zákona Poslanecké sněmovně s pozměňovacími návrhy.

 

Další rozhodnutí je tedy na Senátu. Buď doporučení výboru ohledně zavedení nových zdravotnických povolání, specialisty tradiční čínské medicíny a terapeuta tradiční čínské medicíny přijme a návrh zákona se vrací do sněmovny, a nebo nepřijme, a v tom případě bude stačit už jen podpis prezidenta. Při návratu návrhu do sněmovny se může stát, že sněmovna senát přehlasuje a novela zákona projde.  Připomínáme, že novela zahrnuje např.  návrh 4+1 nebo zrušení kreditů a registrace.

 

Zdroj: Poslanecká sněmovna

DALŠÍ ČLÁNKY

4 KOMENTÁŘE

  1. Hlavně, když ti papalasove na ten systém 4+1 ,tak spěchají, tak hlavně jestli se tak intenzivně věnují i kompetencím praktické sestry. Aby to nedopadlo jako posledních 10 let u zdr. asistenta, že ani dopusud nikdo pořádně neví, co může a nemůže a dochází k tomu, že nekompetentní člověk dělá něco, co nesmí. Doufám, že u nich budou kompetence už jasné a srozumitelné a né, že si je člověk bude moct vyložit deseti způsoby!!!

  2. Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy bude projednávám návrh 4+1? Měl být 31.5.2017 a zatím se vůbec nikde nic nepíše. Jsem čerstvá maturantka a dost by mě zajímalo, jak to vůbec bude. Kdy se budou moc podávat přihlášky nebo jestli se nějak vůbec budou podávat. A jestli to bude vůbec platit od 1.9.2017. Děkuji za odpověď.

    • Ne 31.5., ale OD 31.5. – konkrétní datum byl stanoven na 8.6. a budeme informovat. Pokud zákon projde, tak bude platit od 1.9.2017, ale to neznamená, že studium podle něj bude od 1.9.2017. Školy mají rok na předložení vzdělávacího programu.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: