Úterý, 23. července 2024

Finalistky BATIST Nej sestřičky 2015 nafotí kalendář!

O zdravotních sestrách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného hlediska i z pohledu lidského.

Na nedělní den 21. 6. 2015 bylo v Hotelu Majestic Plaza připraveno setkání finalistek jmenované soutěže. Zdravotní sestřičky, které se do finále probojovaly, přijely z celé České republiky a už v sobotu si užily představení Fantom Opery.

„Do soutěže se letos přihlásilo celkem 454 sester z různých nemocnic po celé České republice. „Jsem rád, že tato akce, která má za cíl poděkovat zdravotním sestrám za jejich práci, má čím dál větší oblibu,“ uvedl pořadatel soutěže David Novotný.

Marketingový ředitel BATIST Medical a.s. Pavel Mikyska poděkoval všem přítomným sestřičkám za jejich obětavou práci slovy:„Jste ve zdravotnictví opravdu důležité, jste prvním kontaktem s pacienty, jste osobou, která je ošetřuje a zasloužíte si obdiv.“

Mgr. Soňa Marková, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny zdůraznila, že je v jejím zájmu, aby docházelo ke zvyšování počtu zdravotních sester ve zdravotnictví. Aby bylo dostatek personálu v nemocnicích a pacienti měli dobrou a kvalitní péči. „Jsem ráda, že zdravotní sestřičky mají svou soutěž, kde je to hlavně o sympatiích,“ dodala Soňa.

Předseda rady oblasti okresu Náchod Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Jakubský řekl: „Tato akce má velký význam pro město Náchoda a jejich podnikatelské subjekty, také dochází k návštěvě města, což je velmi dobré z podnikatelského hlediska.“

Akce je již tradičně charitativní. Výtěžek bude věnován Hospici Anežky České v Červeném Kostelci a letos poprvé nafotí finalistky soutěže kalendář na podporu Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK.

Jsou to opravdové profesionálky

Sestřičky, které se do tohoto klání hlásí, jsou vzdělané, schopné a oblíbené v kolektivu a samozřejmě u pacientů. Finalistky si soutěž dokážou opravdu užívat. Při disciplínách, jakými je například otázka od porotců, splnění zdravotnického úkolu na figurantovi či promenáda ve zdravotnickém oblečení, dokazují, že jsou dámami, které se krom zodpovědné profese dokážou také dobře bavit. Celkem je tedy letos patnáct soutěžících.

batist

A přestože vyhrát by si zasloužily všechny, titul BATIST Nej sestřička však může získat jen jedna z nich. Která to bude? Tak to se dozvíme již na podzimFinálový večer BATIST Nej sestřička se bude konat v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě v sobotu 3. října 2015.

Finalistky:

 1. Michala Šůstková, 37 let, Krajská nemocnice T. Bati Zlín, staniční sestra JIP
 1. Alice Školníková, 36 let, Nemocnice Na Bulovce Praha, Klinika pneumologie a hrudní chirurgie, vrchní sestra
 1. Martina Pitrová Jirsáková,  29 let, Nemocnice Pardubického kraje Pardubická nemocnice a.s., Urologické oddělení Nemocnice Pardubice
 1. Vladimíra Srbová, 52 let, Fakultní nemocnice Motol, 3. Chirurgická klinika ambulance, stomická sestra
 1. Jana Harapátová, 50 let, Klinika YES Visage Praha, vrchní sestra instrumentářka
 1. Jitka Krocová, 40 let, Fakultní Nemocnice Plzeň, vrchní sestra Urologická klinika
 1. Marie Šobáňová, 50 let, Uherskohradišťská nemocnice, Anesteziologicko-resuscitační oddělení, staniční sestra
 1. Lenka Mertová, 30 let, Nemocnice Jindřichův Hradec, staniční sestra neurologie
 1. Naděžda Koťátková, 37 let, Oblastní nemocnice Trutnov a.s., staniční a stomická sestra chirurgického oddělení
 1. Renata Grossová Klementová, 38 let, Fakultní nemocnice Brno, vrchní sestra Endoskopického centra
 1. Doležalová Katka, 39 let, Nemocnice Neratovice ALMEDA a.s., chirurgická ambulance
 1. Kateřina Mojžíšová, 32 let, Nemocnice s poliklinikou Karviná Ráj, hemodialyzační stanice
 1. Světlana Nebřenská, 44 let, Thomayerova nemocnice Praha, Pneumologická klinika, staniční sestra
 1. Radka Blumenthalová, 40 let, Všeobecná fakultní nemocnice Praha, Psychiatrická klinika, staniční sestra
 1. Petra Štěrbová, 34 let, Nemocnice Sokolov – Nemos s.r.o., interní oddělení – staniční sestra

 

 

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky