Čtvrtek, 23. května 2024

Jaké bylo 5. Setkání ohrožených druhů?

Už popáté se uskutečnil vzdělávací a relaxační víkend pro sestry a další nelékaře s podtitulkem Setkání ohrožených druhů. Tentokrát si ohrožené druhy vyjely tradičně do Retroparku Lesní Plovárna v Dolních Sejfech. Na tomto místě se setkání konalo již potřetí, ale vzhledem k výměně provozovatele ubytovacího zařízení pravděpodobně naposledy.

Vzdělávací část se skládala ze tří bloků. V pátek jsme si poslechli přednášky týmu hojení ran z DAHLHAUSEN CZ, s tajemnými názvy Carefix , Sorelex a  Flamifel. Program Carefix zahrnuje elastické obvazy a kompresivní podprsenky,  Sorelex a Flamifel jsou moderní materiály určené k hojení ran. Ohledně Sorelexu jsme se seznámili i s kazuistikou zpracovanou kolegyní, která Sorelex používá ve své praxi.

Sobota byla věnovaná bezpečnosti práce. Všichni jsme se těšili na workshop Násilí ve zdravotnických zařízeních vedený osobou nejpovolanější. Mgr. Jaroslav Pekara, Ph.D  je vysokoškolský pedagog, ale díky tomu, že pracoval jako sestra a stále pracuje  jako záchranář, není odtržený od praxe. Násilí ve zdravotnictví se věnuje jako jeden z mála odborníků v Česku. Jeho workshop byl hodně praktický a díky nádhernému slunečnému počasí jsme ho mohli absolvovat celý venku. „Být sestrou je výzva a nejlepší je prevence – chovat se tak, aby k agresi pokud možno vůbec nedošlo,“ říká Jaroslav Pekara. Ukázal nám sebeochranné postoje a různé komunikační přístupy k agresivnímu protějšku. A všechno jsme si hned vyzkoušeli. Školení, kde můžete škrtit lektora, je opravdu zábavné a hlášku „Jak ti pere pračka?“ nikdo z účastníků jistě nezapomene! (Zajímavý rozhovor s Jarkem Pekarou si můžete přečíst ve Zdravotnických novinách)

Odpoledne jsme hasili s kolegyní Danielou. Nikoli průšvihy, ale virtuální oheň zcela faktickým sněhovým hasicím přístrojem. Na pracovních školeních BOZP se obvykle teoreticky dozvíme, jak se přístroj používá, ale málokdo má šanci v praxi zkusit, jak je přístroj těžký, jaký je v něm tlak a jakým způsoben ho držet, abychom neublížili sobě či svému okolí. Praktická zkouška je prostě nejlepší!

Neděle byla čistě kolegiální. Vyměnili jsme si zkušenosti ze svých pracovišť, pobavili se o novinkách v legislativě a o aktuálním personálním nedostatku ve zdravotnických zařízeních. Potrápili jsme si mozky rozpoznáváním různých tabletek, ke kterým kolegyně Silvia přinesla i zajímavé poznámky ohledně způsobu užívání  a nežádoucích účinků.

 

Samozřejmě jsme se jen nevzdělávali. Cvičili jsme Zumbu a skvěle jsme si užili večerní program s tématem RETRO. Součástí večera byla charitativní tombola, ve které se vybralo 7 310 Kč do sbírky AKCE CIHLA ve prospěch lidí s mentálním postižením. Během soboty jsme mohli využít služeb masérky a pedikérky.

Máme nová trička!

Do tomboly a na naše vzdělávání tentokráte přispěly i některé firmy. Kolegyně Magdalena se může radovat z ročního předplatného časopisu Florence, partner Ošetřovatelství.info společnost Cadenza s.r.o. zase vylepšila naši večerní hygienu koupelovou relaxační solí. Těšili jsme se z dárků od Dahlhausen CZ, Baxter Czech s.r.o., 3 M Česko, spol. s r.o., ABENA-UNTRACO, v.o.s., společnost Beiersdorf – Eucerin, GRADA Publishing, a.s.,  APOTEX (ČR), spol. s r.o., Fresenius Saegeling Medizin Technik a Dr Konrad Pharma.

Na jarním setkání se nás sešlo celkem 35 a doufáme, že na podzim nás bude ještě více. Informace o akcích a srazech jsou vždy s předstihem v akcích a ve facebookové skupině Ošetřovna. Na akcích jsou vítané nejen sestry, máme mezi s sebou třeba i záchranáře a laboranty a uvítáme zástupce dalších profesí.

Velké poděkování patří především Jitce Srpové, sestře z ordinace praktické lékařky, za organizační zajišťování akcí.

Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky