Pátek, 24. května 2024

Jaké bylo 6. setkání ohrožených druhů?

Pošesté se vzdělávací a relaxační víkend pro sestry a další nelékaře s podtitulkem Setkání ohrožených druhů konal v říjnu v Resortu Počepice na Příbramsku.  

Ubytování bylo jednoduššího standardu, nicméně víc jsme ani neočekávali a nepotřebovali, na pokoj se člověk stejně chodí jenom vyspat. Obrovskou devízou zařízení je zrcadlový taneční sál, který jsme na pátek a sobotu předělali na „kongresové centrum“ a v sobotu večer jsme si v něm užili skvělou večerní party.
Radost nám udělal příjemný, vstřícný pan majitel, samoobslužný bar, sklípek na uschování dobrot, dobré jídlo vč. vydatných snídaní a přítomnost přítulné kočky domácí na dvorečku. Snad jedinou nepříjemnost způsobila noční aktivita komára tygrovaného. Počasí bylo parádní, takže co více si přát?

Vzdělávání jsme se věnovali v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne. Příspěvkem k hojení ran přispěly šikovné dámy z firem Convatec, Empolas, Promedica a jako obvykle už naše stálice z DAHLHAUSEN CZ.

Lenka Šnajdrová si připravila krátké povídání o aktuálním stavu novely nařízení vlády o platových poměrech, s Kájou Bukorovou jsme si povídali na téma Láska, přátelství, tolerance, novinky pro diabetiky představila Martina Faltusová a problémy pacientů s parenterální/enterální výživou Hanka Veselá. Všichni jsme byli zaujati úspěchy systému edukace pacienta pacientem. Díky Jarmile Novotné jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku práce zdravotních laborantů.

V sobotu večer se konala zábavná párty v převlecích uklízeček, raut a dobročinná tombola. Pro Charitu Česká republika jsme vybrali 11 111 Kč. Během soboty jsme mohli také využít služeb pedikérky.

Děkujeme sponzorům akce a dárcům hezkých cen do dobročinné tomboly:

Dahlhausen CZ, spol. s r.o.
Dr. Konrad Pharma, s.r.o.
GRADA Publishing, a.s.
APOTEX (ČR), spol. s r.o.
ConvaTec Česká republika s.r.o.
BATIST Medical a.s.
Empolas s.r.o. Baxter Czech s.r.o.
Fressenius Medical Care – ČR, s.r.o.
Promedica
3 M Česko, spol. s r.o.
ABENA-UNTRACO, v.o.s.
Baxter CZECH spol. s r.o.
Saloos, M+H, Míča a Harašta s.r.o.

Byli jsme tak spokojeni, že jsme si hned zamluvili termín na příští podzim. Už na jaře se ale setkáme v Mikulově. Informace o akcích a srazech jsou vždy s předstihem v akcích a ve facebookové skupině Ošetřovna. Na akcích jsou vítané nejen sestry, máme mezi s sebou třeba i záchranáře a laboranty a uvítáme zástupce dalších profesí.

Velké poděkování patří především Jitce Srpové, sestře z ordinace praktické lékařky, za organizační zajišťování akcí.

Fotografie z akce

Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky