Úterý, 23. července 2024

Splní Adam Vojtěch svůj slib, že sestry dostanou 7000 korun „za směnnost“?

Před týdnem jsme informovali o návrhu MPSV na změnu nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Vyplynulo z něj, že 7% navýšení platů nelékařských zdravotnických pracovníků nebude (zvýšení bylo v řádu 5 %) a ani příplatek za práci ve ztíženém pracovním prostředí (tzv. za směnnost) nebude ve výši 7000 Kč.

Reakce zdravotníků na tento návrh byly pochopitelně negativní, ale ministr Vojtěch působil, že je návrhem překvapen a slíbil změny ve smyslu původního slibu.
Návrh prochází připomínkovým řízením, přičemž tedy i Ministerstvo zdravotnictví uplatnilo své připomínky.

MZ žádá pro zdravotnické pracovníky od 2. až 12. pl. tř. včetně zvýšení tarifu o 7 % a od 13. až do 15. pl. tř. o 2 % oproti stávajícímu stavu. Dále požaduje připsat odstavec, kde se praví:   U zaměstnanců poskytovatelů zdravotních služeb lůžkové péče, kteří jsou zdravotnickými pracovníky, se v případě zvláštního příplatku za práce uvedené ve skupině II. bodu 1 a ve skupině III. bodu 9 stanoví tento příplatek na horní hranici rozpětí.“ To znamená, že pracovníci bez odborného dohledu v lůžkových zařízeních, kteří jsou odměňováni platem, by v  třísměnném/nepřetržitém provozu dosáhli na příplatek 7500 Kč.

Všechny připomínky MZ si můžete stáhnout ZDE. Nyní si musíme počkat, jak se MPSV s připomínkami vypořádá.

Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info

DALŠÍ ČLÁNKY

7 KOMENTÁŘE

  1. všude se píše jen o sestrách ,které jsou spíše písařky a PZP se starají a chodí kolem pacientů tam se nepřidává kde by byli bez nás

  2. Pořád se mluví jen o příplatku pro sestry na lůžkovém odd. A co třeba sestry v akutním ambulantním sektoru s nepřetržitým provozem?! Ty nedosáhnou na příplatek za směnnost?! Děláme tu samou práci jako sestra u lůžka. Já osobně se setkávám na svém pracovišti s agresivními, podnapilými a infekčními pacienty a s bezdomovci. Nedostáváme žádný speciální příplatek.

    • Nevíme, kde všude se mluví jen o příplatku pro sestry na lůžkovém odd. Tady ne. Tady se mluví o pracovnících bez odborného dohledu v lůžkových zařízeních – to samozřejmě nejsou jen sestry u lůžka, ale i v ambulancích. Pokud pracujete v lůžkovém státním zařízení v nepřetržitém provozu, tak již tento příplatek v nějaké výši dostáváte, pokud v soukromém, můžete si ho vyjednat.

      • Pracuji v akutní ambulanci státní nemocnice.Priplatek za směnnost mám 2500kc.jen mě zajímalo,zda by se nový příplatek týkal i nás na ambulancích s nepřetržitým provozem.?!

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: