Čtvrtek, 23. května 2024

Na naši polikliniku hledáme všeobecnou zdravotní sestru

Pravidelně čtu inzeráty na nelékařské zdravotnické pozice, zejména pro sestry, a pořád mě překvapují podivnosti, které se do té inzerce dostávají…

  1. Obec či město, obecně místo
   Neuvěřitelné, že chybí v inzerátech místo výkonu práce. Ne každý ví, že třeba Podhorní nemocnice je v Hradišti (není, je to příklad) a je iluzorní si myslet, že to budou davy lidí zuřivě hledat. „Naši polikliniku“, v lepším případě polikliniku „Zelená záře“ nenajde už vůbec nikdo. Nevydáváte-li inzerát přímo na svých stránkách, ale někde jinde, bez konkrétního místa to půjde opravu těžko.
  2. Všeobecná nebo zdravotní sestra?
   Současná legislativa pracuje s pojmem všeobecná sestra, oproti tomu zdravotní sestra je široce používaný a možná i výstižnější popis profese. Oběma názvům budou zájemci rozumět. Ovšem všeobecná zdravotní sestra je kdo? Pozici zdravotní bratr nebudu komentovat, to už je čistě lidová tvořivost.
  3. Praktická sestra nebo zdravotnický asistent?
   Pozici zdravotnického asistenta dnes nikomu nabídnout nemůžete, od loňského roku nepatří mezi nelékařská zdravotnická povolání. Všichni zdravotničtí asistenti a asistentky mají způsobilost k výkonu povolání praktická sestra. Čili zdravotnické asistenty hledat můžete, ale pouze na pozici praktické sestry.
  4. Vzdělání
   Požadujeme SŠ/VŠ vzdělání dle Zákona č. 96/2004 Sb. (Mgr., Bc.).
   To jsem z toho jelen. Jediné možné vzdělání pro sestru dle Zákona č. 96/2004 Sb. je středoškolské, vysokoškolské nebo vyšší odborné. Chci-li tedy u pracovníka vzdělání dle Zákona č. 96/2004 Sb., větou výše vylučuji absolventy vyšší odborné školy, čemuž nerozumím, když stačí i střední škola. Není to diskriminace? A vysokoškolské vzdělání je u sester vždy ukončeno získáním titulu Bc. či Mgr., zadavatel asi předpokládá, že to sestry nevědí, nebo nevím, proč se s tím vypisuje. Z mého pohledu způsobilost dle zákona č. 96/2004 Sb. zcela postačuje (kromě té odborné je nezbytná ještě zdravotní způsobilost a trestní bezúhonnost).
  5. Benefity
   Proplácení přesčasové práce není prosím benefit, ale samozřejmost, pokud se zaměstnanec a zaměstnavatel nedohodnou na náhradním volnu. Benefit není ve většině případů ani poskytnutí pracovního oděvu a ve státní sféře 5 týdnů dovolené.
  6. Platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu
   Milí personalisté & company! Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu (tzv. registrace) se od loňského září nevydává, registrace je zrušená. Nepochybně ji ještě řada sester má, ale můžou si ji leda tak vystavit, protože není podmínkou pro výkon nelékařského zdravotnického povolání a není žádný důvod ji vyžadovat.
  7. Motivující mzda
   Moc hezké! A moc nicneříkající. Je to 30 000? 40 000? Pro někoho možná 50 000. Jestli se stydíte napsat přibližnou částku, tak lze pochybovat, že je motivující! Snad raději nepište nic, kdo tu práci fakt chce, tak si to zjistí.

  A abych byla trochu jedovatá i z druhé strany, ještě jedna záležitost, především facebooková…

  1. Hledám práci sestry
   A kde? V Praze, v Německu nebo na Marsu? Prosím upřesněte místo – okolí Liberce, celá ČR, Praha-západ…
  2. Prosím více info!
   V mnoha inzerátech je na konci hezký kontakt – pro více informací pište tam a tam nebo volejte tam a tam. A pod inzerátem hromada odpovědí typu „prosím více info!“ Chtěli byste přijmout někoho, kdo neumí číst?

  Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info

  P.S. Jaké máte zkušenosti s hledáním práce?

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky