Čtvrtek, 25. dubna 2024

Nová platová tabulka pro sociální služby platná od 1. 7. 2017

Vláda včera zvýšila platy v sociálních službách o 23%. Poslední dvě nejnižší stupnice platových tarifů, do nichž tyto kategorie zaměstnanců spadaly, jsou zrušeny a zaměstnanci z první stupnice se přesunou do třetí a jejich tarifní platy se zvýší o cca 9,4 procenta a zaměstnanci z druhé do šesté a jejich tarifní platy se díky tomu zvýší o 23 procent. Z tarifních platů se pak rovněž vypočítávají i všechny příplatky a náhrady, což povede k dalšímu nárůstu výsledných příjmů.

Nová platová tabulka pro pracovníky v sociálních službách nebo sociální pracovníky
Zaměstnanci, který je pracovníkem v sociálních službách nebo sociálním pracovníkem v zařízení sociálních služeb, u poskytovatele sociálních služeb, který vykonává činnost v sociálních službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve škole a školském zařízení, ve věznici, v zařízení pro zajištění cizinců a v azylovém zařízení, nebo sociálním pracovníkem u poskytovatele zdravotních služeb, přísluší platový tarif stanovený podle stupnice platových tarifů uvedené v příloze č. 3 k tomuto nařízení, není-li v odstavcích 2 nebo 5 stanoveno jinak

Stupnice platových tarifů podle platových tříd a platových stupňů pro zaměstnance uvedené v § 5 odst. 3

 

 

Jste-li zaměstnancem sociálních služeb mimo veřejný sektor, který pobírá mzdy (typicky Charita, Diakonie a další nestátní neziskové organizace) tato tabulka se vás netýká. Ale budou vyčleněné finance i na zvýšení mezd přes nové dotační řízení. Podle informace odborů MPSV ujišťovalo, že dotace budou poskytnuty na všechny počty zaměstnanců a jejich mzdy, a to účelově. Tuto informaci potvrdila na facebooku i náměstkyně MPSV Mgr. Zuzana Jentschke Stöcklová

Pro zajímavost tady přikládáme dosud platnou tabulku, která platí do 30.6.2017

DALŠÍ ČLÁNKY

29 KOMENTÁŘE

 1. a co mzdy pro sestry u lůžka ale v domově pro seniory, mzdu nemáme podle roků, ale letos 19000,- hrubého s příplatky,,,, asi brzy končím, opravdu je to děs běs, ale zase psychika mne donutila odejít z akutní péče po smrti mé
  sestry

  • Platy sester by se měly zvyšovat o 10% od 1.1.2018. U mezd je to problém, peníze chodí přes úhradovou vyhlášku a pojišťovny jsou u sociálních zařízení dost skoupé.

 2. Pracuju pro charitu, jako ošetřovatelka….nebudu zveřejňovat plat,styděla bych se…..piše se že budou zvlaštni dotace na naše platy (neziskovky) take od 1,7…nebo vyhledově??

  • Ošetřovatelky nejsou placené z rozpočtu MPSV, ale MZ, takže na to dotace nebudou. Jste-li zařazená jako pracovník v sociálních službách v neziskovce, tak se vás dotace na platy netýká, pobíráte mzdu. Ale dotační řízení na mzdy také bude pravděpodobně k 1.7., byla by asi blbost to dělit, jestli se ovšem vaše zařízení o dotaci přihlásí a jestli ji dostane, to vám tady nepovím.

 3. Jak to bude s dotacema na finance pro Charity a Diakonie,…. myslím pro pracovníky v soc. službách, kteří pracují jako osobní asistenci, pečovatelé,bude to výhledově a nebo k 1.7.?

  • Centrum sociálních služeb Ostrava spadá pod svého zřizovatele, ale sociální služby obecně jsou hrazené z dotací MPSV

   • Chápu tedy dobře,že pro centrum sociálních služeb ,konkrétně pro pracovníky v sociálních službách platí od července nové platové tabulky? Děkuji.

      • Viz text: Jste-li zaměstnancem sociálních služeb mimo veřejný sektor, který pobírá mzdy (typicky Charita, Diakonie a další nestátní neziskové organizace) tato tabulka se vás netýká. Ale budou vyčleněné finance i na zvýšení mezd přes nové dotační řízení. Podle informace odborů MPSV ujišťovalo, že dotace budou poskytnuty na všechny počty zaměstnanců a jejich mzdy, a to účelově. Tuto informaci potvrdila na facebooku i náměstkyně MPSV Mgr. Zuzana Jentschke Stöcklová

 4. Dobry den,chtěl bych se zeptat jak to je,když jsem údržbař,řidič u postižených ve statnim sektoru,kolik procent? 9,4 nebo 23?Děkuji

 5. Dobrý den, můžete mi sdělit, kdo stanovuje do které platové třídy bude daný zaměstnanec spadat? V různých zařízeních mají zaměstnanci( pracovník v přímé obslužné péči) různé třídy. Je to od 4. do 8. třídy. Kdo toto určuje? Ministerstvo, zřizovatel nebo provozovatel? Děkuji vám za odpověď. Jana Fialová

 6. Dobrý den, pracuji v neziskové organizaci, v současné době jsme součástí projektu evropské unie, v rámci kterého čerpáme také čtvrtletní odměny. Chci se stručně zeptat, zda mám také na zvýšení platu nárok, nebo ne? Píšete, že budou vyčleněné finance i na zvýšení mezd přes nové dotační řízení, nerozumím však, co to znamená – týká se tedy navýšení mzdy k 1.7. 2017 i nás z neziskovek, nebo ne, popř. od kdy?

   • V neziskové organizaci všichni pobírají mzdu:-) Dotační řízení znamená, že oprávněná organizace si může požádat o dotaci a záleží na tom, jaká je metodika kraje – jestli vůbec a jak vysokou dotaci dostane. Otázku, jestli se tedy navýšení mzdy k 1.7. 2017 týká i konkrétně vás, musíte položit ve vaší organizaci.

    • Dobrý den jsme pecovatelky-přímá péče.Pobíráme mzdu.Zaměstnavatel nám oznámil že nedostal na kraji plné do financování tudíž nám přidá pouze něco???Na kolik procent tedy máme nárok.

 7. A ještě prosím mzdu nám chtějí navýšit tak že část nám dají do základu a část do odměn nemělo by to být vše v základu? Děkuji

 8. Dobrý den, pracuji v příspěvkové organizaci, pobíráme platy na zákl. platových výměrů, kde je vymezena i platová třída, stupeň, skupina. Aktuálně podle tabulek stanovené částky nesouhlasí. Jednotlivé služby v naší organizaci jsou financované z projektů. Navyšování platů se nás tedy netýká? Děkuji za odpověď.

  • V příspěvkové organizaci by měly částky souhlasit a platit by vás měl zřizovatel. Jste si jistá, že pracujete v příspěvkové organizaci?

 9. Dobrý den, potřebovala bych poradit. Pečovatelka z povolání-zaměstnaná pod obecním úřadem v domě s pečovatelskou službou. Měli jsme jí zařazenou do tabulky č. 3, která se teď změnila na č. 5. Na školení nám však říkali, že do č. 5 budou zařazeny jen pečovatelky příspěvkových organizací. Pečovatelky pod úřadem jsou v tabulce 3 jako zaměstnanci úřadu. Je to tak?
  Děkuji za odpověď

  • Od 1.1. bude platit nové nařízení vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě č. 341/2017 Sb. je to tam takto – viz níže. Vy si musíte vydefinovat, zda pečovatelka pod úřadem je pracovníkem v sociálních službách v zařízení sociálních služeb, u poskytovatele sociálních služeb, který vykonává činnost v sociálních službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve škole a školském zařízení, ve věznici, v zařízení pro zajištění cizinců a v azylovém zařízení a nepřísluší jí platový tarif podle odstavce 2. Tohle si musí vydefinovat ten zaměstnavatel, jakého člověka zaměstnává. Zda dům s pečovatelskou službou není příspěvkovou organizací.

   2) Zaměstnanci, který je
   a) uveden v § 303 odst. 1 zákoníku práce,
   b) úředníkem územního samosprávného celku podle § 2 odst. 4 zákona o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů,
   c) zaměstnancem státu v Akademii věd České republiky,
   d) zaměstnancem státu v Grantové agentuře České republiky,
   e) zaměstnancem státu v Technologické agentuře České republiky,
   přísluší platový tarif podle stupnice platových tarifů uvedené v příloze č. 2 k tomuto nařízení.
   (3) Zaměstnanci, který je
   a) zdravotnickým pracovníkem poskytujícím zdravotní služby podle § 2 odst. 2 a 3 zákona o zdravotních službách,
   b) pracovníkem v sociálních službách nebo sociálním pracovníkem v zařízení sociálních služeb, u poskytovatele sociálních služeb, který vykonává činnost v sociálních službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve škole a školském zařízení, ve věznici, v zařízení pro zajištění cizinců a v azylovém zařízení, nebo sociálním pracovníkem u poskytovatele zdravotních služeb,
   přísluší platový tarif stanovený podle stupnice platových tarifů uvedené v příloze č. 3 k tomuto nařízení, pokud zaměstnanci, který je pracovníkem v sociálních službách nebo sociálním pracovníkem, nepřísluší platový tarif podle odstavce 2, nebo zaměstnanci, který je zdravotnickým pracovníkem, nepřísluší platový tarif podle odstavce 4.

 10. Dobrý den. Týká se prosím změna (navýšení o 10% od listopadu 2017) i zařízení, které spadá pod magistrát města Brna, konkrétně Chovánek – dětské centrum rodinného typu, a jeho zaměstanců (pracovník přímé péče)? Děkuji.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: