Neděle, 21. dubna 2024

Nové platové tabulky 2022

Navýšení platů od ledna 2022 schválené vládou Andreje Babiše se mění. Nová vláda Petra Fialy přidá zdravotnických pracovníkům a sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách méně. Původně se jednalo o přidání 1400 Kč, nově se bude přidávat o polovinu méně –  700 Kč. Sestrám a lékařům vzrostou platy o 6 %. Od ledna 2022 se zvyšují platy následovně

Tato tabulka platí pro zdravotnické pracovníky, kteří poskytují zdravotní služby u poskytovatele zdravotních služeb a v zařízení sociálních služeb“ . Může sem patřit například klinický psycholog, sanitář, nutriční asistent nebo terapeut, radiologický nebo porodní asistent, všeobecná sestra, praktická sestra, ergoterapeut, zdravotní laborant, zdravotně-sociální pracovník, adiktolog, fyzioterapeut a další. 

  Tato tabulka platí pro sociálního pracovníka, pracovníka v sociálních službách pro zařízení sociálních služeb u poskytovatele soc. služeb, který vykonává činnost v soc. službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve školách a školských zařízeních, ve věznicích, v zařízeních pro zajištění cizinců a v azylových zařízeních nebo sociální pracovník u poskytovatele zdravotních služeb, pokud není uvedeno jinak. 

Tabulka výše neplatí pro lékaře, zubaře, farmaceuty, ale také nelékařské zdravotnické pracovníky poskytující zdravotní služby ve zdravotnickém zařízení Ministerstva obrany, které není příspěvkovou organizací, v centru letecké záchranné služby Armády České republiky, ve Zdravotnickém zařízení Ministerstva vnitra a ve Vězeňské službě nebo pro lékaře u poskytovatele zdravotnické záchranné služby. pro sestřičky


Platová třída závisí na nejtěžší vykonávané práci, zatímco platový stupeň záleží na započitatelné praxi a nejvyšším dosaženém vzdělání. Následující tabulky nejsou účinné pro soukromé, neziskové ani církevní organizace, kde jsou zaměstnanci chránění zaručenými mzdami nebo kolektivně uzavíranými mzdovými tarify. Pracujete-li v soukromé sféře, např. soukromého lékaře, v nemocnici typu a.s. nebo s.r.o., tyto tabulky se vás netýkají. Pobíráte mzdu, jejíž výše se řídí podle nařízení 567/2006 Sb., o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí v aktuálním znění.

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky