Platy v roce 2020 – schváleno!

3
667

Platové tabulky, přesněji návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, včera 4.11.2019 schválila vláda! Jaké budeme mít platy? Koukněte do platové tabulky.

Tabulka platí pro pro zdravotnické pracovníky vyjma lékařů a stomatologů a dále pro pracovníky v sociálních službách nebo sociální pracovníky v zařízení sociálních služeb, u poskytovatele sociálních služeb, kteří vykonávají činnost v sociálních službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve škole a školském zařízení, ve věznici, v zařízení pro zajištění cizinců a v azylovém zařízení, nebo sociální pracovníky u poskytovatele zdravotních služeb

Pro ilustraci: nástupní plat všeobecné sestry v 10. platové třídě je v současnosti  22 800 Kč, nově by byl 24 300 Kč. Všechny tarify jdou o 1500 Kč nahoru.

Jste spokojení?

3 KOMENTÁŘE

 1. Pro ilustraci: nástupní plat všeobecné sestry v 10. platové třídě je v současnosti 22 800 Kč, nově by byl 24 300 Kč. Všechny tarify jdou o 1500 Kč nahoru.

  Jste spokojení?…….

  Stále mi nedal nikdo odpověď na otázku proč zdravotní laborant se svou kvalifikací, vysokými nároky na úroveň práce, s vysokou psychickou zátěží při práci, etc…je zařazen do 9. platové třídy !! Máme novou laborantku s titulem Bc. a je v devítce!

  Navíc KZ a.s. nerespektuje NV a tabulkové základy krátí o 2000,- Kč.
  Takže, pokud by KZ. a.s. přistoupila od nového roku na navýšení platů, bude mít 20 540,- Kč po 7letech studia.

  Jaká tedy spokojenost ??

  • Dobrý den Šárko, já vám tu odpověď klidně dám. Zdravotní laborant je zařazen do 9. platové třídy, protože to tak je napsáno v katalogu prací. Pokud vím, má se to od ledna měnit na 10, ale ještě to není jisté. Nařízení o platech není určeno pro a.s., takže ho KZ a.s. logicky nerespektuje.

 2. Jde právě o to, že jsme nespravedlivě zařazeni v katalogu prací. Po novelizaci zákona 96/2004 došlo k úpravám katalogu prací, ale bohužel pouze ve prospěch sester. Křivdu v odměňování cítíme mnoho let, ale právě po úpravě zákona, potažmo katalogu prací, kdy se neregistrované sestry, dokumentační sestry, sestry pracující pod dozorem, atd … automaticky posouvaly do vyšší třídy, laboranti zůstali na svém. Stejná úroveň vzdělání, bohužel rozdílná úroveň odměňování.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..