Pátek, 24. května 2024

Platy v roce 2020 – schváleno!

Platové tabulky, přesněji návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, včera 4.11.2019 schválila vláda! Jaké budeme mít platy? Koukněte do platové tabulky.

Tabulka platí pro pro zdravotnické pracovníky vyjma lékařů a stomatologů a dále pro pracovníky v sociálních službách nebo sociální pracovníky v zařízení sociálních služeb, u poskytovatele sociálních služeb, kteří vykonávají činnost v sociálních službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve škole a školském zařízení, ve věznici, v zařízení pro zajištění cizinců a v azylovém zařízení, nebo sociální pracovníky u poskytovatele zdravotních služeb

Pro ilustraci: nástupní plat všeobecné sestry v 10. platové třídě je v současnosti  22 800 Kč, nově by byl 24 300 Kč. Všechny tarify jdou o 1500 Kč nahoru.

Jste spokojení?

DALŠÍ ČLÁNKY

22 KOMENTÁŘE

 1. Pro ilustraci: nástupní plat všeobecné sestry v 10. platové třídě je v současnosti 22 800 Kč, nově by byl 24 300 Kč. Všechny tarify jdou o 1500 Kč nahoru.

  Jste spokojení?…….

  Stále mi nedal nikdo odpověď na otázku proč zdravotní laborant se svou kvalifikací, vysokými nároky na úroveň práce, s vysokou psychickou zátěží při práci, etc…je zařazen do 9. platové třídy !! Máme novou laborantku s titulem Bc. a je v devítce!

  Navíc KZ a.s. nerespektuje NV a tabulkové základy krátí o 2000,- Kč.
  Takže, pokud by KZ. a.s. přistoupila od nového roku na navýšení platů, bude mít 20 540,- Kč po 7letech studia.

  Jaká tedy spokojenost ??

  • Dobrý den Šárko, já vám tu odpověď klidně dám. Zdravotní laborant je zařazen do 9. platové třídy, protože to tak je napsáno v katalogu prací. Pokud vím, má se to od ledna měnit na 10, ale ještě to není jisté. Nařízení o platech není určeno pro a.s., takže ho KZ a.s. logicky nerespektuje.

 2. Jde právě o to, že jsme nespravedlivě zařazeni v katalogu prací. Po novelizaci zákona 96/2004 došlo k úpravám katalogu prací, ale bohužel pouze ve prospěch sester. Křivdu v odměňování cítíme mnoho let, ale právě po úpravě zákona, potažmo katalogu prací, kdy se neregistrované sestry, dokumentační sestry, sestry pracující pod dozorem, atd … automaticky posouvaly do vyšší třídy, laboranti zůstali na svém. Stejná úroveň vzdělání, bohužel rozdílná úroveň odměňování.

 3. Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Slyšela jsem, že se zvyšování platů týká i sester v soukromé praxi na obvodech. Je to pravda?
  Prý obvodní lékaři dostanou za zvýšení platů nějakou kompenzaci od zdr. pojišťoven.
  Děkuji za odpověď, Jitka

  • Sestry v soukromé praxi na obvodech nemají platy, ale mzdy. Kompenzaci za zvýšení platů lékaři od zdr. pojišťoven žádnou nedostanou, ale dostanou takové úhrady, které jim umožní zvýšit mzdy. Takže mzdy zvýšit mohou, ale nemusí, pokud už nyní přesahují zaručenou mzdu.

 4. Dobrý den, zajímalo by mě zda dostanou zdraví sestry přidáno v roce 2020 i v okresních nemocnicích, které jsou a.s. děkuji

 5. Ještě aby hnuli i se zaručenou mzdou, soukromníci se škrtí o každou korunu, co by měli dát víc, než zákon káže. A 19 600, fakt není hitparáda.

 6. V krajských nemocnicích stále pokulháváme v platech za sestrami ve státních nemocnicích i po přidání do tarifů 1500.- Kč. Jsme horší sestry ? Vykonáváme stejnou práci,stejně kvalifikovanou,stejně náročnou a zodpovědnou. Nejsme ani zařazeny do stejných platových tříd podle vzdělání ! Nemělo by se s tím už konečně něco dělat ?

 7. Jakou platovou třídu má ve státním zdravotní sestra s ARIP. Pracuji od r. 1993, ARIP v 2016

 8. Dobrý den , chci se zeptat jak dosáhnout jako všeobecna sestra 12 třídy ? Pracuji jako staniční sestra s ARIP ,Bc. Děkuji

  • Musíte pracovat v veřejné sféře a mít v náplni práce činnosti spadající do 12. platové třídy dle katalogu prací.

 9. Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda se započítává i praxe v soukromém zařízení. Pracuji více jak třicet let. Pracovala ve státní nemocnici zhruba 6 let,pak v soukromých ordinací. Chtěla jsem změnit místo a personalistka ve státním sektoru mi řekla že mi nebude započítána praxe v soukromé sféře.Je to pravda?Děkuji za odpověd´

  • Nařízení vlády 341/2017 nedělá rozdíly mezi praxí v soukromé a státní sféře.
   (1) Zaměstnavatel zařadí zaměstnance do platového stupně příslušné platové třídy podle započitatelné praxe podle § 123 odst. 4 zákoníku práce a míry jejího zápočtu určené podle odstavců 2 až 9.

   (2) V plném rozsahu započte zaměstnavatel zaměstnanci dobu praxe v oboru požadované práce. Praxí v oboru požadované práce se pro účely tohoto nařízení rozumí výkon práce, pro kterou jsou potřebné znalosti stejného nebo obdobného zaměření jako pro výkon požadované práce.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: