Neděle, 23. června 2024

Známe finalistky BATIST Nej sestřičky 2014!

O zdravotních sestrách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného hlediska i z pohledu lidského. Na nedělní den bylo v Hotelu Majestic Plaza připraveno setkání finalistek jmenované soutěže. Zdravotní sestry, které se do finále probojovaly, přijely z celé České republiky a mezi ně dorazila i řada osobností. „Do soutěže se letos přihlásilo celkem 493 sestřiček z různých nemocnic po celé České republice.

„Jsem rád, že tato akce, která má za cíl poděkovat zdravotním sestřičkám za jejich práci, má čím dál větší oblibu. Letos jsme do finále poprvé vybrali i zdravotní sestru- muže. Pánové se do soutěže přihlašovali čím dál více a proč jim upřít možnost soutěžit, když pro zdravotní sestru jako muže nemáme nějaký výraz,“ uvedl pořadatel soutěže David Novotný.

Obchodní ředitel BATIST Medical a.s., MUDr. Rostislav Verner, MBA poděkoval všem přítomným sestřičkám za jejich obětavou práci slovy:„Jste ve zdravotnictví opravdu důležité.“ Anna Skalická z České asociace sester poděkovala pořadatelům za podporu povolání zdravotních sester. „Je to milé, když víme, že na nás veřejnost i společnosti myslí a vážíme si jakéhokoliv zviditelnění naší práce.“  Mgr. Soňa Marková, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny zdůraznila, že je v jejím zájmu, aby docházelo ke zvyšování počtu zdravotních sester ve zdravotnictví. Aby bylo dostatek personálu v nemocnicích a pacienti měli dobrou a kvalitní péči. „Jsem ráda, že zdravotní sestřičky mají svou soutěž, kde je to hlavně o sympatiích,“ dodala Soňa. Jana Třešňáková krajská radní pro zdravotnictví Královéhradeckého kraje je ráda, že již šestý ročník této akce se uskuteční tradičně v Náchodě. „Jsme rádi, že se sestřičky z celé České republiky sjedou zrovna do Náchoda,“ dodává Třešňáková.

Sestřičky, které se do tohoto klání hlásí, jsou také čím dál tím vzdělanější, příjemnější na pacienty a finalistky si soutěž dokáží opravdu užívat. Při disciplínách, jakými je například otázka od porotců, splnění zdravotnického úkolu na figurantovi či promenáda ve zdravotnickém oblečení, dokazují, že jsou dámami, které se krom zodpovědné profese dokáží také dobře bavit. Celkem je tedy letos dvanáct soutěžících a z toho je jedenáct žen a jeden muž . „Jsem rád, že soutěž berou jako hru a pobavení,“ dodal David Novotný.

A přestože vyhrát by si zasloužily všechny, titul BATIST Nej sestřička však může získat jen jedna z nich. Která to bude? Tak to se dozvíme již na podzim.

Finálový večer BATIST Nej sestřička se bude konat v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě v sobotu 4. října 2014.

FIL_6321

Finalistky:

1. Mgr. Lenka Klímová
52 let, Nemocnice České Budějovice, vrchní sestra gastroenterologického oddělení,

2. Mgr. Branislav Moravčík
39 let, Fakultní nemocnice Brno, vrchní sestra Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzívní medicíny,

3. Beáta Fišerová
44 let, Fakultní nemocnice Hradec Králové, staniční sestra lůžkového oddělení úrazové chirurgie

4. Mgr. Eliška Krebsová
47 let, Nemocnice Dačice, oddělení cévní chirurgie – operační sály,

5. Lucie Kynclová
46 let, Domov na Rozcestí Svitavy

6. Bc. Alice Stanislavová
44 let, MEDICOM VIP Praha, vrchní sestra klinika plastické a estetické chirurgie,

7. Mgr. Simona Hájková
45 let, Nemocnice Jihlava, vrchní sestra dětského oddělení-neonatologie,

8. Mgr. Renáta Mertová
49 let, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, vrchní sestra kliniky plastické chirurgie,

9. Monika Utratilová
45 let, Oblastní nemocnice Náchod a.s., vrchní sestra urologického oddělení,

10. Mgr. Ladislava Kohoutová
63 let, Krajská nemocnice Liberec a.s., vrchní sestra chirurgického centra,

11. Mgr. Eva Jirků
53 let, Fakultní nemocnice Motol, staniční sestra Stomatologické kliniky pro děti a dospělé,

12. Květa Koníčková
54 let, Nemocnice Na Františku Praha, Neurologické oddělení

DALŠÍ ČLÁNKY

4 KOMENTÁŘE

  1. Moc fandím moji milé kamarádce Lucince Kynclové, je moc hodná, trpělivá, pracovitá , svědomitá a hlavně je nejlepší……..!!!!!!!!!!!!!! Má moji velkou podporu, budu ji moc fandit, aby tuto soutěž vyhrála.Je to nejlepší sestřička !!!!!!!!!!

  2. Držím palce kamarádce a parťačce ze studií Renatě Mertové. Fajn ženská milá a vstřícná,zodpovědná a obdivuhodně cílevědomá. A má i něco navíc. Říká se, že smích léčí – kdo viděl a slyšel krásný Renčin smích musí byť vyléčen navždy.

  3. Ležela jsem nyní tři týdny na Františku. Jednoznačně dávám svůj hlas sestřičce Květě Koníčková. Je milá, ochotná, přívětivá.Moc jí děkuji. Svobodová J.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: