Neděle, 21. dubna 2024

Znamená akreditace nemocnic lepší péči o pacienty?

dovolujeme si Vás upozornit na článek Akreditace nemocnic namísto lepší péče o pacienty přináší pravý opak, publikovaný dnes na serveru Vitalia.cz.

V současné době probíhá v mnoha nemocnicích „hon za akreditací“. Certifikát má garantovat kvalitu péče i bezpečí pacientů. Server Vitalia.cz však ví o případech, kdy úřednický šiml přinesl nemocným zbytečné trápení.

Akreditace jsou pro nemocnice vyhozené peníze, a zda jim jednou přinesou nějaké výhody, je zatím věcí budoucnosti. Problémem současným je to, co akreditace a související audity představují pro personál a pacienty.

„Je veřejným tajemstvím mezi zdravotníky, jak mechanismy akreditace v praxi probíhají a fungují a co skutečně do našich nemocnic po stránce kvality i nekvality přinášejí. Všichni ale mají strach o tom promluvit veřejně a neanonymně,“ říká Lenka Krbcová, šéfredaktorka serveru Vitalia.cz.

Některé nemocnice podle standardů akreditace ve skutečnosti běžně nefungují, vzepnou se pouze dočasně, aby uspěly. Pro personál to znamená nějak přežít týden auditu, kdy je všechno úplně jinak a provádějí se věci, které se nikdy nedělaly. Protože se nikdy nedělaly a nikdo je nemá zažité a všichni se soustředí jen na papíry a na to, jak se vyhnout prozkoušení, hrozí podle zdravotníků v týdnu auditu v nemocnici jedna chyba za druhou.

Server Vitalia.cz shromáždil některé případy a komentáře na téma „akreditační divadlo“ a vyzývá zdravotníky i pacienty, kteří byli auditům přítomni, o popsání jejich zkušeností.

Podrobnosti najdete v článku zde: http://www.vitalia.cz/clanky/akreditace-nemocnic-past-na-zdravotniky-i-pacienty/

DALŠÍ ČLÁNKY

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky