Čtvrtek, 23. května 2024

Zvláštní příplatek (lidově „za směnnost“) opět jinak!

Zvláštní příplatek (lidově za směnnost) se opět změnil. Na zasedání 17. 12. 2018 schválila vláda díky zásahu odborů novou verzi.

Zaměstnanci, kteří poskytují zdravotní služby na operačních a porodních sálech, na ARO a odděleních urgentního příjmu, na jednotkách intenzivní péče, na onkologických odděleních a zaměstnanci, kteří soustavně poskytují přímou zdravotní, nebo přímou obslužnou péči na psychiatrických a gerontologických odděleních lůžkových zařízeni, v samostatných ošetřovatelských odděleních pro osoby s demencí a s tělesným, nebo mentálním postižením by nemohli dostat svůj příplatek, který mají v současné době, protože zaměstnanec má mimo nároku na příplatek za práci ve směnách nárok pouze na jeden další. Když to odbory zjistili, vyvolali jednání s ministrem zdravotnictví a ministryní práce a sociálních věcí a díky tomu bylo nařízení upraveno. Více na webu odborů

Jak to vypadá nyní?  

Stále platí, že platy se nelékařským zdravotnickým pracovníkům zvýší o 7 %. Zvýšení o 7 % se vztahuje i na sociální pracovníky a pracovníky sociální péče, odměňované podle shodné stupnice platových tarifů.

Ke stažení

Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info

DALŠÍ ČLÁNKY

8 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den ,
  Chtěla bych se zeptat pracují na ortopedické a chirurgické ambulanci a jednou tydne na operačním sale jako instrumentářka a přesto jsem byla zařazena do III. skupiny zvláštního příplatku je tak správně? Máme nepřetržitý provoz víkendy i svátky.
  Děkuji za odpověď Daniela

 2. Netuším. Nevím, jakou máte pracovní smlouvu. IV. skupina je za soustavné poskytování zdravotních služeb na operačních sálech. Jak vám to zařazení vysvětlil zaměstnavatel?

 3. Dobrý večer ,
  Pracovní smlouvu mám sestra na ortopedické a chirurgické ambulanci a operačním sále. Vysvětlení bylo ,že na operačním sále jsme jen 4x do měsíce.

  • No poskytování zdravotních služeb na operačních sálech musí být soustavné, tedy lidově furt.

 4. Dobrý den,
  je nějaká podmínka (počet nočních.. .), abych dosáhla na příplatek za směnnost, která platí od 1.1.2019?
  Děkuji.

  • Podmínky jsou práce ve veřejném sektoru, práce směnném provozu nebo u III, skupiny práce v uvedeném časové rozmezí pravidelně – uvádí se 1x týdně.

 5. Dobrý den.
  Pracuji v nepřetržitém provoze ZZS.
  1.1.2019 nám byl navýšen zvláštní příplatek.Bohužel, ani ZDALEKA, nedosáhneme na minimum v naší IV. skupině (1 880,-Kč)
  Kolega vznesl písemný dotaz (funkcionáři odborové organizace) jak je možné, že nedostáváme ani zákonné minimum podle nařízení vlády.(Odboráři se chvástali, jak nám navýšení příplatku vyjednali.)Dodnes bez odpovědi.
  Prosím o radu, jak postupovat, aby nám tento příplatek nebyl upírán.
  Děkuji

  • Je kolega člen odborů? Jinak komunikovat musíte s vedením zařízení a pokud neodpovídá, tak se zřizovatelem.

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: