Sobota, 18. května 2024

Nové platové tabulky od ledna 2018!

Od ledna 2018 se zvyšují platy zdravotnických pracovníkům (tedy sestrám vč. praktických sester, ošetřovatelům i sanitářům apod.) o 10 %.  Platy ve veřejné sféře se zvýšily už od 1. 11.2017 (např. u sociálního pracovníka, pracovníka v sociálních službách). Níže je platová tabulka pro zdravotnické pracovníky platná od ledna 2018.

Lenka Šnajdrová pro Ošetřovatelství.info

Zdroj: osz.cmkos.cz a MPSV.cz

Platové třídy od ledna 2018 naleznete ZDE. Co se týče mzdy, rozhodne úhradová vyhláška, nicméně odbory se snaží, aby i v ní bylo na 10% navýšení.

DALŠÍ ČLÁNKY

44 KOMENTÁŘE

 1. A co pokojske,kdy se nám zvednou platy!!!!???? Za osum hrubeho ani na jidlo nezbyde když se zaplatí najem a inkaso,horší než za totáče

  • Myslím, že tady jste na skutečně špatné stránce. Zde se plat pokojské neřeší a nikdy nebude. Nehledě na to, že 8 tisíc hrubého ani neexistuje, minimální mzda je vyšší (přesto směšná). I pokojská může jít dělat do Lidlu pokladní a brát o tisíce více. Na práci v Lidlu není nic špatného a rozhodně není nikterak zle placená (vzhledem k tomu, že na ní nepotřebujete žádné konkrétní vzdělání a může to dělat každý, kdo má dobrý zdravotní stav)

 2. Nebylo by snad konečne zapotřebí se taky zabívat aj odpracovanýma letama?Tyto tabulky jsou nastavené nekolik desítek let jenom do navýšení po 32 letech praxe,kdy se odcházelo do dúchodu kolem 56 roku života a ne jako dnes pomaly 63.Když si pomyslím,že ročníky 1970 pudou do dúchodu v 65-66 letech což znamená,že posledních zhruba 15 let nebudoy mít žádné navýšení.Nejenom že nemají nárok na žádné odměny,ale v mnoha nemocnicích ani na osobní ohodnocení,motivační a pod. a kvúli nedostatku pomocního personálu nuceni delat jejich práci.Kdyby byli zpravedlivě ohodnoceni všichni zaměstnanci ,bylo by dostatek zamestnancú v každé sféře.Lékař než nastoupí do práce s čerstvým diplomem,má už přidelené osobní ohodnocení,ale ani jedna sestra nemá ani po 20 letech praxe osobní žádné.

  • To máte pravdu,nad 32 let není nic,jen práce.Ve zdravotnictví pracuji od roku 1983 a nemenila bych.Má práce je můj koníček.

  • Přesně tak! Po dosažení praxe 32 let není platový postup. Pracuji již 38 let a do důchodu mám ještě skoro 5 let. To by bylo třeba změnit a přidat nejméně 2 platové stupně. Výdělky se nám projeví na výši důchodu!

  • no nevím, ale každý musí vykonat tu samou práci, zkušenosti fajn – nějaké ohodnocení je na místě, ale ja vždy s dozorem pracovala dvě šichty, a pak jsem už musela pracovat jako zkušená, na oddělení uplně sama

 3. Dobrý den….mám dotaz jaký plat sanitáře tedy k 1.1.2018 ,který pracuje ve směnném provozu. Praxe 10let.

  • najdete v nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění

  • Ten se neruší se zvýšením, ale skončením dotace – ta je jen do prosince. Nicméně to neznamená, že ho nedostanete. Dle MZ na něj budou peníze v úhradové vyhlášce. Každopádně rozmezí je 1000 – 5000 Kč. Nejlepší bude se informovat na svém pracovišti.

 4. Dobry den, chci se zeptat zda se platy zdravotniku budou zvedat i v roce 2019. Drive se mluvilo ze plat se bude zvedat 3x po 10% ( v roce 2018 se jednalo o 2 zvyseni ). Dekuji za odpoved

 5. Dobrý den .
  Asi před 2 měsíci jsem se na Vás obrátila s dotazem zařazení do platové třídy pokud pracují jen jeden den na operačním sále . Od 1.1.2018 mám 11 platovou třídu ale zase mi odečetli 3 roky je to správný postup?Ještě jednou Vám děkuji za Vaše rady jen díky Vám máme konečně to co nám patří, pokud se člověk neozve zkouší vedení co mu dovolime.

 6. Omlouvám se mám všeobecná sestra se specializací pro operační sál a instrumentovani.Dekuji

 7. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li to platí pouze pro zdravotní sestry pracující v nemocnicích nebo i pro sestry zaměstnané u soukromých lékařů v ambulancích?

  • Jsou to platové tabulky, takže to platí pro všechny, kdo pobírají plat. Plat berou i sestry v ambulancích, ale u soukromých lékařů ne.

    • Ještě jednou – zvýšení platu o 10% platí pro všechny, kdo pobírají plat – je to zvýšení platu. Kde pobírají mzdu se zvýšit může, ale nemusí. Na konci tohoto článku to máte napsané.

 8. Dobrý den! Bohužel se vůbec neorientuji v platových třídách a tabulkách. Měla bych nastoupit na operační sál jako instrumentářka. Mám vyšší odborné vzdělání- pomaturitní studium, ale zakončené opět maturitou. A započitatelnou praxi do 1 roku …Takže spadnu do jaké platové třídy??? Děkuji moc za odpověď.

 9. Dobrý den, pracuji jako zdravotní sestra se specializaci ARIP na JIP soukromé nemocnice. Pracovní smlouvu mám na jednosměnný provoz- ranní směnu. Na oddelení sloužím denní služby/12 hod/, víkendy svátky. Mám nárok na 2000 příspěvek pro sestry pracující u lůžka? Děkuji

 10. Dobrý den,chci se zeptat,pracuji v soukromé nemocnici v ML,mám odpracováno 41 let v nemocnici na odd.pracuji na směny.Jsou to Lůžka následné péče,tedy dlouhodobě ležící pacienti.těžké odd.Jsem ošetřovatelka.Základ mám od ledna 2018 15700..Před 4lety jsem dostala k podpisu papír,že nepotřebují ošetřovatelku ale sanitáře a přišla jsem na základě o 1000kč.Ano dostala jsem na výběr bud´odstupné 3měs. a nebo zůstat a přijít o 1000kč.Zůstala jsem,dodnes mě to trápí.Měl zaměstnavatel na to právo?Myslím,že naše práce není dostatečně ohodnocená a zaplacená.Nižší personál pořád chybí,děláme nejhorší práci u lůžka,/mytí ,koupání pokálených,pozvracených ,proleželích pacientů atd./.Hlavně těžkých pacientů.Také se mě dotklo,že přidáno za směnnost dostaly jen sestry 2tis.Směny má také nižší personál a nedostal nic.Je to nespravedlivé…Anna

 11. p.osetrovatelka se ptala i na smenovy priplatek ktere maji sestry za smenost tam uz odpoved nebola

  • V textu je jediná otázka: Měl zaměstnavatel na to právo? (tedy přeřadit ošetřovatelku do pozice sanitárky). Ohledně směnového příplatku čteme konstatování, že se to paní ošetřovatelky dotklo a je to nespravedlivé. To je mi líto, ale dotaz to není.

 12. Dobrý den,pracuji jako všeobecná sestra v krajské nemocnici, maturovala jsem v roce 1985,mám platovou třídu 10, ale stále mi odečítají 3 roky praxe, prý z důvodu nedostatečného vzdělání pro všeobecné sestry. Mám i specializaci, ale nepracuji v oboru, pro který mám následné vzdělání. Je to správně?Nikde jsem se o nějakém odečítání odpracovaných let pro uznání 10.platové třídy nedočetla, přesto se na mzdové účtárně odkazují na zákon o platech. Děkuji za odpověď.

 13. Ve 3 příspěvkových organizacích mi za odpracované roky praxe(32 let ve zdravotnictví) nabídli rozdílnou hrubou mzdu.Všechny tyto sociální organizace spadají pod ZL kraj. Rovněž Baťova nemocnice se neřídí započtením let praxe, protože je to akciovka. Pro sociální služby jsou zdravotní sestry ,,drahou finanční zátěží“ ä musejí dělat i práci,která je v rozporu s obsahem pracovní smlouvy,myslím tím suplování pečovatelek. V krajské Baťově nemocnici se zase šetří a vždy hledají okliky a důvody proč dát sestrám menší platy,I těm co by se vrátily zpět-jsou potrestané platově téměř o 10 tis.Kč. méně.Je to smutná, ubohá politika v těchto resortech.Nedivte se proto, že sester i pečovatelek je málo,nemají motivaci a nikdy jich nebude dostatek,pokud politici-zejména v daném kraji-budou k této problematice ležérní.

 14. Mam dotaz 23 let jsem pracovala jako sanitarka u luzka od noveho ro,u me prendali na pracovnici v prime socialni peci budu na tom financne hure dekuji za odpoved jitka

Co si o tom myslíte? Napište do diskuse!

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

- Naše akce -spot_img

Další novinky

%d bloggers like this: