Platové tabulky 2022

  0
  8088
  < Back
  You are here:
  Print

  Od ledna 2022 se zvyšují platy zdravotnických pracovníkům (tedy sestrám vč. praktických sester, ošetřovatelům i sanitářům apod.) a dále sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách. Oproti předchozím letům opět dochází k rozdělení tabulek pro zdravotnické pracovníky a sociální služby zvlášť.

  Platová třída závisí na nejtěžší vykonávané práci, zatímco platový stupeň záleží na započitatelné praxi a nejvyšším dosaženém vzdělání. Následující tabulky nejsou účinné pro soukromé, neziskové ani církevní organizace, kde jsou zaměstnanci chránění zaručenými mzdami nebo kolektivně uzavíranými mzdovými tarify.

  Tato tabulka platí pro zdravotnické pracovníky, kteří poskytují zdravotní služby u poskytovatele zdravotních služeb a v zařízení sociálních služeb“ . Může sem patřit například klinický psycholog, sanitář, nutriční asistent nebo terapeut, radiologický nebo porodní asistent, všeobecná sestra, praktická sestra, ergoterapeut, zdravotní laborant, zdravotně-sociální pracovník, adiktolog, fyzioterapeut a další.     

  Tato tabulka platí pro sociálního pracovníka, pracovníka v sociálních službách pro zařízení sociálních služeb u poskytovatele soc. služeb, který vykonává činnost v soc. službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, v sociálně-právní ochraně dětí, ve školách a školských zařízeních, ve věznicích, v zařízeních pro zajištění cizinců a v azylových zařízeních nebo sociální pracovník u poskytovatele zdravotních služeb, pokud není uvedeno jinak. 

  Tabulka výše neplatí pro lékaře, zubaře, farmaceuty, ale také nelékařské zdravotnické pracovníky poskytující zdravotní služby ve zdravotnickém zařízení Ministerstva obrany, které není příspěvkovou organizací, v centru letecké záchranné služby Armády České republiky, ve Zdravotnickém zařízení Ministerstva vnitra a ve Vězeňské službě nebo pro lékaře u poskytovatele zdravotnické záchranné služby.


  Pracujete-li v soukromé sféře, např. soukromého lékaře, v nemocnici typu a.s. nebo s.r.o., tyto tabulky se vás netýkají. Pobíráte mzdu, jejíž výše se řídí podle nařízení 567/2006 Sb., o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí v aktuálním znění.

  Previous Platové tabulky 2021
  Next Platové třídy oš. profesí
  Table of Contents
  Předchozí článekMzdy oš. profesí 2022
  Další článekOdečet let praxe 2023